Kırılmaz cam mı kırıldı ekran mı ? İç ekranın kırıldığını nasıl anlarız?

Kırılmaz cam mı kırıldı ekran mı,İç ekranın kırıldığını nasıl anlarız,Kırılmaz camın kırıldığını nasıl anlarız

Ekran hasarları telefonun garanti kapsamına girmediğinden bir darbe sonucu telefon ekranında oluşan hasarlar acaba Kırılmaz cam mı kırıldı ekran mı gibi endişelere neden olmaktadır. Peki iç ekranın kırıldığını nasıl anlarız?

Telefonların üzerinde ekranı korumak için koruyucu bir cam bulunmaktadır. Bir darbe neticesinde kırılabilen bu cam genelde iç ekran kırıkları ile karıştırılır.

Telefonlarda kullanılan koruyucu cam özel bir malzemeden üretilir, normal camlara göre esneklik payı daha fazladır ve çizilmelere karşıda oldukça dayanıklıdır.

İç ekranın kırıldığını nasıl anlarız?

Telefonların üzerinde ekranı korumak için bir cam bulunduğunu yazımızın girişinde belirtmiştik. İşte bu koruyucu cam hasar aldığında ekran örümcek ağına benzer bir görünüme bürünür ve cihazdan görüntü almaya devam edersiniz, dokunmatik ekran bile bazen çalışmaya devam eder. Çünkü sadece üstteki cam kırılmıştır ve cihaz çalışmaya devam eder.

Ancak iç ekran hasarlarında durum çok daha da farklıdır. Bazen ekranda pembe, yeşil renkli çizgiler oluşur ve dokunmatik çalışmaz.

Kırılan ekranın değişim ücretleri bazen bir ikinci el telefon fiyatı kadar yüksek olabiliyor. Bu nedenle akıllı telefon kullanırken telefon ekranına kırılmaz cam takılmasında fayda vardır.

Kırık Ekrana Jelatin Takılır Mı?

Kırık ekranlı bir telefonu servise götürene kadar kırık ekranın daha da büyümemesi için kırık ekrana jelatin takılabilir.

] }

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol