Nedir, Nasıl Yapılır

Spotify en çok dinlenen Podcastler

Spotify en çok dinlenen Podcastler yazımızda oldukça popüler uygulamalardan biri olan Spotify’da bulunan Türkçe podcast önerilerine yer vereceğiz.

Podcast, internet üzerinden otomatik olarak indirilebilir, digital formattaki müzik ve konuşma, sohbetlerden oluşan bir dinlence tarzıdır. Podcast sözcüğü 2000’li yıllarda “iPod” sözcüğündeki pod (küçük kapsül) ve “broadcast” (yayın) sözcüklerinden oluşturulmuştur. Podcastlar ilk defa iPod için geliştirilmiş olmakla birlikte podcast tabiri günümüzde sadece iPod için kullanılmaz.

Podcast’ler genellikle abonelik tabanlı bir model üzerinden yürür. Her bir yeni bölüm abone olan kullanıcıların bilgisayarlarına, akıllı telefonlarına ya da podcast uygulamalarına otomatik olarak indirilir.

İnternet üzerinden yayın yapabilmenizi sağlayan Podcast nedir, nasıl dinlenir ve telefondan podcast yayını nasıl yapılır detaylı olarak buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Spotify en çok dinlenen podcastler

Spotify’da en çok dinlenen 5 podcast.

O Tarz Mı?

Bu haftanın Spotify’da en çok dinlenen podcasti ”O Tarz Mı?” oldu. İçerik, komedi ağırlıklı olarak dinleyicilerin karşısına çıkıyor.

Umarım annem dinlemez

Listenin ikinci sırasında ise karşımıza ‘Umarım annem dinlemez’ isimli podcast geliyor. Bu içerikte, iki yayıncı belirledikleri konular üzerinden sohbet ediyorlar.

Merdiven Altı Terapi

En çok dinlenen 3. podcast olarak gördüğümüz ‘Merdin Altı Terapi’ isimli kayıtta, yayıncı meslek değiştirme sürecinden, evine giren fareye kadar geniş konular arasından başlıklarla dinleyicilerle buluşuyor.

Fularsız Entellik

Bu sıralamada ‘Fularsız Entellik’ kendisine 4. sırada yer buluyor. Bu podcastte de yayıncılar birçok konuyu ele alarak konuşuyor.

Podcastia Maceraları

Yine ‘O Tarz Mı?’ ekibinin yaptığı bir yayın karşımıza çıkıyor. ‘Podcastia Maceraları’ bu haftanın en çok dinleyen podcastleri arasında yer almayı başarıyor.

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu