Ok.ru Video İndirme Nasıl Yapılır?

ok.ru 1080p full HD video indirme

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Ok.ru sitesinden video indirmenin bazı yöntemleri vardır. Biz bu yazımızda programsız Ok.ru video indirme nasıl yapılır anlatacağız.

OK.ru (Odnoklassniki ru) Mail.Ru grubu tarafından yönetilen 2006 yılında Rusça olarak yayın hayatına başlamaşı çeşitli dillerde yayın yapan bir sosyal paylaşım sitesidir.

Ok.ru üzerinden video indirmek için yapılacak işlemlerde herhangi bir programa ihtiyacınız yoktur. Ok.ru web sitesinde izlenen videoların, mobil sürümünde video indirme seçeneği yer almaktadır.

Ok.ru Video İndirme

Ok.ru video indirme işlemi için ilk olarak Ok.ru üzerinden bilgisayarınıza indirmek istediğiniz videoyu açın.

ok.ru 1080p full HD video indirme

Ardından adres çubuğunda yer alan URL’nin başında ‘’m.’’ olacak şekilde değiştirin ve ‘’Enter’’ tuşuna basın.

ok.ru 1080p full HD video indirme

Örnek olarak: ‘’m.ok.ru/video/…’’ Burada yapılan işlem Ok.ru web sitesine mobil sürümden giriş yapmaktır. Adres çubuğundaki değişikliğin amacı budur.

Ok.ru web sitesine mobil sürümden giriş yaptıktan sonra indirmek istenen video’nun üzerine gelip sağ tıklayın. Gelen seçenekler içerisinden ‘’Hedefi farklı kaydet’’ butonuna tıklayın. Mozilla Firefox internet tarayıcısını kullananlar ‘’Bağlantıyı farklı kaydet’’ butonuna tıklamalıdır.

ok.ru 1080p full HD video indirme

Bu işlemlerin ardından video dosyası bilgisayarınıza indirilmeye başlayacaktır.

Ok.ru’da 1080p full HD video indirme

Normal kalitede videolar için yapılacak işlemleri aktardık. Fakat yüksek görüntü kalitesine sahip videolar için yapılacak yöntemler daha farklı olmaktadır. Bu konuda en popüler video indirme servisi olan 9xBuddy platformunu  kullanacağız.

Öncelikle ok.ru sitesinden indirmek istediğiniz video’nun linkini kopyalayın. Ardından kopyaladığınız video linkini 9Xbody sitesinde ‘’Download bölümüne’’ yapıştırın. Birkaç saniye içerisinde işlemler tamamlanacaktır. Son olarak sayfanın biraz daha aşağısına bakıldığında ‘’HD’’ seçeneğini göreceksiniz. HD seçeneğinin yanında bulunan ‘’Download Now’’ butonu ile HD kalitesinde video’yu indirebilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol