Mobizen Nasıl Kullanılır ?

Mobizen Nasıl Kullanılır ?

Merhaba. Bu yazımızda Android telefonları yönetmek ve rootsuz ekran videosu çekmek için kullanabileceğiniz uygulama Mobizen nasıl kullanılır anlatacağız

Mobizen, bilgisayarınız üzerinden herhangi bir Android cihazınızı yönetmenizi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Mobizen uygulaması ile Android tablet yada telefonunuzu bilgisayarınız üzerindenkolaylıkla yönetebilirsiniz.  Ayrıca Android cihazlar için geliştirilmiş olan Mobizen uygulaması rootsuz cihazlarınızla ekran videosu çekmemizi sağlıyor.

Mobizen Nasıl Kurulur ?

1 Öncelikle aşağıda verdiğimi PlayStore linkinden uygulamayı cihazınıza indirin ve açın.

2 Uygulamayı açtığınızda karşınıza “Şartlar ve Koşullar (Terms and conditions)” ile “Gizlilik Politikası (Privacy policy)” gelecek. İkisini de kabul ederek devam edin.

3 Daha sonra karşınıza gelen ekrandan e-posta adresinizi seçin.

4 Karşınıza bir şifre belirleme ekranı gelecek. Buradan unutmayacağınız bir şifre belirleyin. Şifrenizi iki metin kutusuna da yazın ve Next (İleri) butonuna tıklayarak devam edin. Şifreniz en az 6 haneli olmalı ve içerisinde sayılar ile harfler yer almalı.

5 Şifrenizi belirledikten sonra karşınıza bir uyarı gelecek. “Installation” butonuna tıklayın ve karşınıza çıkan ek uygulamayı (plugin) indirin.

6 Ek uygulamayı (plugin) da indirdikten sonra otomatik olarak “Mobizen” uygulamasına yönlendirileceksiniz ve karşınıza programın kullanımıyla ilgili bir ekran gelecek.

Bunları okuduktan (veya okumadan geçtikten) sonra Start Mobizen butonuna tıklayarak Mobizen’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mobizen Nasıl Kullanılır ?

Yukarıda Tablet ve telefonlarınız için Mobizen uygulamasını indirdik ve kurulumunu yaptık. Şimdi bilgisayardan Android telefon yada tabletinizi Mobizen ile nasıl kontrol edeceksiniz onu anlatalım.

1 Buraya tıklayarak Mobizen’i bilgisayarınıza indirin ve kurun.

2  Android cihazınızı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın

3 Mail adresi ve şifre bilgilerinizi girerek kendinize bir hesap oluşturun.

Mobizen Kullanımı

4 Android telefon veya tabletteki uyguluma üzerinden belirlediğiniz hesap bilgilerini bilgisayarınızda açılan pencereye girin.

5 Android cihazınızda onay isteyen bir pencere açılacak, onaylayın.

Artık android cihazının ekranı bilgisayarınızda gözükecek. Mause ve klavye ile kontrol edebilirsiniz.

Mobizen ile Ekran Videosu Nasıl Çekilir ?

1 Ekran videosu çekmek istediğinizde Mobizen uygulamasını açın.

2 Karşınıza gelen ekrandan Record Screen butonuna tıklayın

3 Ekran videosu için film makinası simgesine, ekran resmi için fotoğraf makinesi simgesine basın.

Mobizen ile Ekran Videosu Nasıl Çekilir ?

Hepsi bu kadar!

Eğer program sesinizi kaydetmiyorsa, Mobizen uygulamasındayken sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın, “Recording preferences” bölümünde yer alan “Record audio” seçeneğinin aktif olduğundan emin olun.

Mobizen’in Screen Mirroring (Ekran Yansıtma) özelliği ile telefonunuzda oynadığınız oyunları bilgisayarınıza yansıtarak tam ekran olarak oynayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.