Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 20 Animasyon filmi

Berserk: The Golden Age Ar – Berserk: Altın Çağın Hikayesi

en iyi animasyon filmi, netflix animasyon filmleri,Netflix eğitici çizgi film

IMDB : 7.7

Yapım Yılı :2012

En iyi netflix animasyon filmleri listemizdeki Berserk mangasının Golden Arc kısmını konu alan ilk filmi. Golden Arc kısmı, 1997 yapımı anime serisinin de konu aldığı kısımdır.

Berserk adlı serinin Golden Arc kısmı, serinin kahramanı olan Guts’ın geçmişini ve çocukluğunu konu alıyor. Guts, bir katliamda ağaca asılarak öldürülen bir kadından mucize eseri doğmuş ve Gambino adlı paralı asker ve çetesi tarafından evlat edinir. Guts’a güçlü kalsın diye boyu kadar bir kılıç verilmiştir ve Guts kimse ummasa da dev kılıcı başarılı bir şekilde kullanmayı öğrenmiştir.

Seneler sonra ise Gambino’nun karısı ölür kendisi ise topal kalır. Gambino tüm bu olanlardan ölü bir kadından doğduğu için lanetli olduğu söylenen Guts’ı sorumlu tutar ve onu öldürmek ister. Lakin Guts, dev kılıcı ile Gambino ve çetesini haklayarak olay yerinden uzaklaşır. Guts yıllarını kimseye bağlı kalmadan, paralı askerlik yaparak geçirir. Artık 17 yaş civarında olan Guts, Midland ile Tudor’ın yıllarca süregelen savaşında paralı asker olarak görev yapar ve Tudor’un saygın dövüşçüsü Bazuso’yu öldürür.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu