Mobil

Mobilde Otomatik Açılan Videolar Nasıl Durdurulur?

İçerikte neler var? :

0
(0)

Mobilde Otomatik Açılan Videolar Nasıl Durdurulur

Sosyal medyanın bize attığı son kazık olarak niteleyebileceğimiz otomatik başlayan videolar internet kotalarımıza hiç iyi davranmıyorlar. Aynı zamanda da şarjımızı ciddi anlamda yiyorlar. Peki bu özelliği nasıl kapatabileceğinizi merak ettiniz mi? Aşağıda sizlere başlıca sosyal medya kanallarında otomatik oynayan videoları nasıl iptal edebileceğinizi açıklayacağız.

Twitter

Bu özellik twitterda henüz yeni, ama siz madur olan gruptansanız çözüm şu şekilde;
Twitter.com üzerinden veyahut uygulama içinden profil ayarlarına girip oradan da videoyu otomatik oynat menüsünü açıp bu özelliği iptal etmeniz yeterli.

twitter

Facebook

Facebook’un otomatik video oynatma özelliği firma için para anlamına geliyor. Bu yüzden otomatik oynatmayı kapatamayın diye bir bilmece sormadıkları kalıyor. Facebookta otomatik video oynatmayı gerçekten aklınıza koyduysanız ise şunları yapmanız gerekiyor;
Masaüstündeyseniz Facebook’ta üst menüden Ayarlar > Videolar > Videoları Otomatik Oynat seçeneğinden, androidde sağ üstteki üç çubuğa basıp Uygulama ayarları > Otomatik video oynatma kısmından, Apple cihazlarda ise Ayarlar > Video ayarları bölümünden videoların otomatik oynamasını iptal edebilirsiniz.

facebook

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

1 2Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.