Root’suz telefonlarda gereksizleri temizleyin

Root'suz telefonlarda gereksizleri temizleyin 1

Android’inizle beraber gelen ama silinemeyen gereksiz uygulamalardan kurtulmak için root şart değil!

Telefon üreticileri, cihazlarının içerisine çok beğeneceğimizi düşündükleri “bedava” yazılımlar eklemeyi seviyorlar. Ancak bu ek yazılımlar, çoğu zaman işimize yaramadığı gibi, depolama alanında gereksiz yer kaplayabiliyor, beklenmedik zamanlarda uyarılar vererek canımızı sıkabiliyor ve arka planda çalışarak telefonumuzu yavaşlatabiliyorlar. Dahası, normal yollarla silinemiyor.

Root’suzsanız, sorun yok

XDA geliştiricisi gatesjunior’un hazırladığı Debloater aracı, root’suz Android 4.4 KitKat cihazlarında çalışıyor. Debloater ile cihazınızdaki ön-yüklü uygulamaları engelleyebiliyor ve etkilerini azaltabiliyorsunuz.

Öncelikle Debloater aracının son sürümünü indirin. Daha fazla detayla ilgileniyorsanız, buradaki XDA sayfasına göz atabilirsiniz.

Aracı yüklemeden önce Android’li cihazınızı PC’nize USB ile bağlamanız ve sürücüleri yüklemeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra Debloater’ı yükleyebilirsiniz.

Aracı yüklemeden önce Android’li cihazınızı PC’nize USB ile bağlamanız ve sürücüleri yüklemeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra Debloater’ı yükleyebilirsiniz.

Debloater’ı çalıştırıyoruz

Kaynak:
Bu yazı 525 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Delikanlı dedi ki:

    on numara beş yıldız bir yazı olmuş

Bir yorum bırak

Resimde görüneni kutuya yazınız: *
İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.