Android Cihazlarda Geliştirici Seçenekleri Nasıl Aktif Edilir?

Normalde kapalı olarak gelen Android geliştirici seçenekleri nasıl açılır?

Android cihazlarda geliştirici seçenekleri isminde ve telefonda varsayılan olarak kapalı halde gelen bir dizi ince ayar yapabileceğiniz bir bölüm bulunmaktadır.

Android cihazlarımız ilk aldığımızda veya yeni bir sistem yüklediğimizde geliştirici modu diğer adıyla geliştirici seçenekleri aktif olmaz. Her zaman bu seçeneklere ihtiyaç duymasakta bazı durumlarda yapmak istediğimiz şeyleri kolaylıkla bu ayarlar ile gerçekleştirebiliriz.

Bu bölümde yer alan seçenekler sayesinde kullanıcıların herhangi bir uygulamayı doğrudan SD kartlarına yüklemeleri, pencere animasyonlarını hızlandırmaları ya da biraz batarya tasarrufu yapmaları mümkün.

Bu ayarları kullanarak cihazınızda ki bir çok ayarı değiştirebilir. Gizli menüleri kullanabilirsiniz. Peki normalde kapalı olarak gelen geliştirici seçenekleri nasıl açılır?

Android cihazlarda Geliştirici Seçeneklerini aktifleştirme

Android Geliştirici Seçenekleri menüsüne erişmek için yapmanız gereken işlemler yalnızca birkaç adımdan oluşuyor ve menü, oldukça basit bir şekilde açığa çıkartılabiliyor.

Android Geliştirici Seçenekleri menüsü Android telefon yada tabletlerde “Build numarası” altında gizlenmiş durumda bulunuyor.

Sadece Build numarası seçeneği, bazı telefonlarda “Cihaz hakkında”, bazılarında ise “Yazılım bilgisi” altında bulunuyor.

Android Geliştirici Seçenekleri’ne ulaşmak için:

  • Ayarlar > Sistem > Hakkında adımlarını izleyin.
  • Yapı Numarası bölümünü bulun.
  • Şu anda bir geliştiricisiniz! uyarısını görene kadar Yapı Numarası bölümüne art arda birkaç kez dokunun.

Android Cihazlarda Geliştirici Seçenekleri Nasıl Aktif Edilir?

Bu işlem sonunda Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmiş olacaksınız.

Android cihazlarda Geliştirici Seçenekleri aktif olduktan sonra Ayarlar > Ek ayarlar bölümünden Geliştirici seçeneklerine dokunun. Bu sayfada bulunan USB hata ayıklaması seçeneğini açık duruma getirin.

Android Cihazlarda Geliştirici Seçenekleri Nasıl Aktif Edilir?

Geliştirici Seçenekleri ayarları ne işe yarar?

Buradaki yazımızda telefon yada tabletinizi daha verimli kullanmanıza yarayacak Android cihazlarda Geliştirici Seçenekleri ile neler yapabileceğinize dair bazı detayları görebilirsiniz.

Android cihazlarda geliştirici seçenekleri yazımız hakkında ne düşündüğünüzü gerçekten çok merak ediyoruz ve aşağıda yer alan yorum alanında paylaşmanızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu