Sosyal Medya

Facebook Kullanımı için 18 İpucu ve Hile

Facebook Kullanımı için 18 İpucu ve Hile

Aylık 1 milyardan fazla kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal ağı konumundaki Facebook, günden güne hem masaüstü hem de mobil platformlarda gelişme gösteriyor. Neredeyse her ay gerek bireysel gerekse de kurumsal kullanıcıları ilgilendiren yeni bir özelliğiyle tanışıyoruz.

Çoğumuzun olmazsa olmaz mobil uygulamaları arasında olan sosyal ağın herkesçe bilinmeyen özelliklerini derleyelim dedik.

Haber Kaynağını temiz tutmak sizin elinizde

Facebook Kullanımı için 18 İpucu ve Hile-1

Facebook arkadaşlarımızdan, takip ettiğimiz kaynaklardan gelen son paylaşımlara göz attığımız, güncellemeleri yansıtan Haber Kaynağı (News Feed) Facebook’u çok aktif kullanıyorsanız kesinlikle düzenlemeniz gereken bir alan. Bu alanı daha sade hale getirmek için Ayarlar menüsünde zaman harcamanız gerekmiyor. Sol üstte Sık Kullanılanlar bölümünde Haber Kaynağı üzerine gelip Tercihleri Düzenle dediğinizde Haber Kaynağınıza hızlıca çeki düzen vereceğiniz açılır pencere çıkıyor.

Facebook hesabınız öldüğünüzde ne olacak?

Facebook hesabınız öldüğünüzde ne olacak

Çok önemli bir şahsiyetsiniz veya dünyanın önde gelen şirketlerinden birinin kurucususunuz ve öldüğünüzde Facebook hesabınızın ne olacağını düşünüyorsanız Mark Zuckerberg sizi düşünerek Facebook güvenlik ayarları arasına Hesap Varisi (Legacy Contact) eklemiş. Vefat ettiğinizde Facebook hesabınızı bir arkadaşınıza devretme veya hesabınızın silinmesini talep etme seçeneğiniz var; Seçim size kalmış. Daha Ayrıntılı açıklama için bakınız : Facebook Hesap Varisi Nedir? Hesap Varisi Nasıl Eklenir?

Facebook’ta albüm paylaşmak sandığınızdan çok daha kolay

Facebook'ta albüm paylaşmak sandığınızdan çok daha kolay

Hazırladığınız bir albümü Facebook’ta hem paylaşmak hem de düzenlemek oldukça basittir. Bazı kullanıcıların gözünde büyüttüğü Facebook fotoğraf albümü paylaşımı yapmak için profilinize giriyorsunuz ve Fotoğraflar – Albüm ekranını açıyorsunuz.

Paylaşacağınız albüme tıkladıktan sonra gelen ekranda Düzenle seçeneğiyle albümünüze kattığınız fotoğrafların nerede çekildiği, kiminle olduğunuz, albümünüzü oluşturan fotoğraflar, albüm ismi gibi detayları ayarladıktan sonra kaydedip ardından klasik Paylaş ile sadece belirlediğiniz kişilerle albümünüzü paylaşıyorsunuz. (Facebook’taki Fotoğraf Albümlerinizi Tek Hamlede Bilgisayarınıza İndirin!)

Arkadaş listeniz 1000’e ulaştı, Profilinizi sayfaya çevirme zamanı

Arkadaş listeniz 1000'e ulaştı, Profilinizi sayfaya çevirme zamanı

Bilinen, tanınan bir kişisisiniz ve ünlü biri olarak Facebook’a ilk üye olduğunuzca açtığınız hesabınızın arkadaş sayısı isteğiniz dışında binlere ulaştı. (Facebook’ta Arkadaş Listesi Gizleme) Bu noktada yeni bir kullanıcı adıyla ayrı hesap açmak yerine hiç üyelikle uğraşmadan profilinizi Facebook sayfasına dönüştürüp takipçilerinizle rahatlıkla etkileşime geçebileceğiniz bir hesap haline getirme, kişisel hesabınızı da ayrı olarak oluşturma şansına sahipsiniz.

Profilinizi Facebook sayfasına dönüştürmek için https://www.facebook.com/pages/create/migrate/ adresine gidin ve Başla butonuna tıklayın.

1 2 3 4Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu