Sosyal Medya

Facebook Kullanımı için 18 İpucu ve Hile

Son Güncelleme: 7 Mayıs 2016

Takipçilerinizi yeni Facebook sayfanıza aktarın

Kendi Facebook sayfanızı bir nedenden ötürü kapatıp yepyeni bir sayfa açmak istiyorsunuz ancak kullanıcı adınızı bir kere daha değiştirme şansınız olmadığından takipçilerinize ne olacağını kara kara düşünüyorsanız eski hesabınızdaki takipçileri yeni hesabınıza aktarma şansına sahipsiniz. Bunun için yeni bir sayfa oluşturuyorsunuz ve iki sayfayı birleştirdiğinizde mevcut takipçileriniz yeni sayfanıza olduğu gibi aktarılıyor. (Facebook’ta Takipçi Özelliğini Aktif Etmek)

Sinir bozucu oyun davetiyelerini durdurun

Sinir bozucu oyun davetiyelerini durdurun

Facebook’un en beğenilmeyen yanlarından birisi de oyun bildirimleridir. Her gün birçok arkadaşınızdan oyun bildirimi alan biriyseniz uygulama davetiyelerini engelle seçeneğini kesinlikle kullanmalısınız. Engelleme menüsü altında bulunan Uygulama davetiyelerini engelle bölümünde arkadaşınızın ismini yazdığınızda gelecekte uygulama istekleriyle rahatsız etmesine son verebilirsiniz. (Facebook’da Uygulama ve Oyun Engelleme, Engelleme Kaldırma)

Belli kişiden gelen oyun davetiyelerini engellemek yerine o oyundan gelecek tüm davetiyeleri engellemek için ana sayfada Uygulamalar altında Oyunlar’a tıklıyorsunuz ve ardından en üstte, arama çubuğunun altında sıralanan seçeneklerden Hareketler’e geçiyorsunuz. Doğrudan https://www.facebook.com/games/activity adresine de gidebilirsiniz.

Hayatınızın önemli anını paylaşın

Facebook Hayatınızın önemli anını paylaşın

Hayatınızda önemli bir gelişme oldu; Yeni bir işe başladınız, taşındınız veya evlendiniz. Sizin için önemli olan bu gelişmeyi arkadaşlarınızla paylaşmak için profil sayfanızı açın ve Önemli Gelişme seçeneğini kullanın. Önemli gelişmeler arasında yeni iş, yeni aşk, bebek, yeni ev, sağık durumu, yeni hobi ve daha nice seçenek mevcut.

Gönderilere abone olun, hiçbir yorumu kaçırmayın

Facebook Gönderilere abone olun, hiçbir yorumu kaçırmayın

Facebook’ta paylaştığınız veya belli bir gönderiye yapılan yorumları anlık olarak takip etme şansına da sahipsiniz. Yorumlarını kaçırmak istemediğiniz gönderiler için “Bu gönderi için bildirimleri aç” seçeneğini kullanıyorsunuz.

 

Hiç konuşmadığınız kişileri, ilgilenmediğiniz sayfaları listenizden çıkarın

Facebook Hiç konuşmadığınız kişileri, ilgilenmediğiniz sayfaları listenizden çıkarın

Haber Kaynağını temizlemenin diğer bir yolu da takip etmeyi bırak seçeneği. Hem arkadaşlarınız hem de takip ettiğiniz sayfalar için takibi bırak seçeneğini kullanabiliyorsunuz. Bu seçenekle o kişinin tüm gönderilerini zaman tünelinizden tamamen kaldırmış oluyorsunuz.

Önceki sayfa 1 2 3 4Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu