Sosyal Medya

Facebook Kullanımı için 18 İpucu ve Hile

Son Güncelleme: 7 Mayıs 2016

Facebook arkadaşlarınızı ücretsiz (bedava) arayın

Facebook arkadaşlarınızı ücretsiz (bedava) arayın

Konuşma paketiniz tükendi ancak internet paketinizde hala varsa Facebook üzerinden arkadaşınızı ücretsiz olarak arayabilirsiniz. Facebook Messenger uygulamasında Kişilerinize gelin ve aramak istediğiniz kişinin yanındaki telefon simgesine dokunun. Tabii ki bu şekilde arama internet bağlantısı üzerinden gerçekleştiğinden normal aramanın kalitesinde olmuyor ancak çok zorda kaldığınızda hayat kurtaran bir seçenek. Unutmadan, karşı tarafta da Messenger’ın yüklü olması gerekiyor.

 

Facebook’ta derinlemesine arama yapın

Facebook'ta derinlemesine arama yapın

Facebook’u aktif olarak kullanan biriyseniz Graph Search özelliği kesinlikle sizin için harika bir kısayol. Facebook simgesinin yanına konumlandırılan arama çubuğunu kullanarak kişi, mekan vey herhangi bir şey hakkında derinlemesine aramalar gerçekleştirebilirsiniz.

Bağlantı ve videoları sonra görüntülemek üzere kaydedin

Facebook Bağlantı ve videoları sonra görüntülemek üzere kaydedin

Facebook’ta uzun bir video veya yazıya denk geldiniz; o anda görüntüleme durumunuz yok. Hem videoyu hem de bağlantıyı müsait olduğunuz vakit bakmak üzere kaydedebilirsiniz. Bir bağlantı veya videoyu kaydetmek için gönderinin yanındaki açılır oka tıklayın ve Bağlantıyı Kaydet/Videoyu Kaydet seçeneklerinden uygun olanı seçin.

Takipçilerinize birden fazla dilde seslenin

facebook Takipçilerinize birden fazla dilde seslenin

Facebook sayfanızda takipçilerinize birden fazla dilde mesaj göndermeniz mümkün. Farklı dillerde durum güncellemesi yapmak için profilinize gidin ve paylaş alanında “Gönderiyi başka bir dilde yaz”a tıklayın ve mesajınızı diğer dillerde yazmaya başlayın. Bu özelliğin varsayılan olarak kapalı geldiğini ve Ayarlar – Genel – Birden Fazla Dilde Gönderi Yaz seçeneğini aktif ederek kullanabildiğinizi belirteyim.

Önceki sayfa 1 2 3 4Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu