Sosyal Medya

Facebook Kullanımı için 18 İpucu ve Hile

Son Güncelleme: 7 Mayıs 2016

Facebook arkadaşlarınızla satranç oynayın

Facebook arkadaşlarınızla satranç oynayın

Facebook’un sohbet uygulaması Messenger üzerinden satranç oynanabildiğini duymuşsunuzdur. Duymadıysanız herhangi bir arkadışınıza @fbchess play mesajını göndererek oyuna başlayabilirsiniz. (Facebook Messenger ile Basketbol Nasıl Oynanır?)

Kendinizi 101 karakterle tanımlayın

Facebook Kendinizi 101 karakterle tanımlayın

Tüm sosyal ağlarda olduğu gibi Facebook’ta da kendinizi tanıtan bir cümle yazabildiğiniz alan bulunuyor. Senelerdir aradığımız description bölümü profil sayfasında sol yanda Künye alanında bulunuyor. Kim olduğunuzu yazdığınız alanda 101 karakter sınırlaması var ve buraya yazdığınız cümle herkesçe görülebiliyor.

Facebook Music Stories (Müzik Hikayeleri) de ne?

Facebook Music Stories (Müzik Hikayeleri) de ne

Facebook’un Music Stories adını verdiği bir özelliği bulunuyor ki dinlediğiniz parçaları arkadaşlarınızla paylaşmayı seven biriyseniz oldukça hoşunuza gidecek. Spotify, Apple Music, Deezer başta olmak üzere çevrimiçi müzik dinleme servisleri üzerinden dinlediğiniz bir şarkının bağlantısını Facebook’a kopyalayıp paylaştığınızda şarkının sadece linki yerine 30 saniyelik tanıtımı da paylaşılmış oluyor.

 

Spotify şarkılarını Messenger kişilerinizle paylaşın

Spotify şarkılarını Messenger kişilerinizle paylaşın

Söz müzikten açılmışken Messenger’da Spotify şarkılarını paylaşabildiğinizi de söyliyim. (Bakınız :Spotify Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?)

O anda Spotify’da dinlediğiniz parçayı Facebook arkadaşınızla paylaşmak için tek yapmanız gereken sohbet ekranında üç noktaya ardından Spotfiy’a dokunup paylaşacağınız şarkıyı seçmek. Arkadaşınız size gönderdiğinde dinlemek için ise Aç’a ardından Spotify’a dokunuyorsunuz.

Canlı yayın yapın

Mobilden canlı yayın yapmamıza izin veren onlarca sosyal ağ uygulaması varken Facebook’un bundan mahrum kalması düşünülemezdi. Facebook Mentions adıyla ayrı olarak karşımıza çıkan uygulamayla takipçilerinize canlı yayın yapabilmenin haricinde sohbet edebiliyorsunuz. Hayranların takipçileriyle daha rahat etkileşime geçmesi için hazırlanmış uygulama mavi rozete sahip tüm Facebook sayfalara açılmış durumda; yakın gelecekte de tüm Facebook kullanıcılarına açılacak.

Önceki sayfa 1 2 3 4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu