1. Ana Sayfa
  2. İNTERNET
  3. En iyi Ücretsiz Firewall Programları

En iyi Ücretsiz Firewall Programları

En iyi Ücretsiz Firewall Programları

Bilgisayarınızı internetten gelen tehlikelere karşı korumak için Antivirüs yhazılımının yanısıra birde firewall kullanmalısınız. Bizde sizler için en iyi ücretsiz firewall programları listesi hazırladık.

Firewall (Güvenlik Duvarı) Nedir ?

Güvenlik duvarı kurulduğu konumda gelen ve giden ağ trafiğini kontrol ederek bilgisayarınıza ya da bilgisayar ağınıza yetkisiz veya istemediğiniz kişilerin çeşitli yollardan erişim sağlamasını engellemeye yarayan yazılım veya donanımdır.

Firewall ya da güvenlik duvarı uygulaması, bilgisayarınız ile internet arasında istenmeyen trafiği engelleyecektir.

Firewall hakkında daha fazla bilgiye buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

En iyi Ücretsiz Firewall Programları

Bu yazımızda, Windows PC’lere yükleyebileceğiniz ücretsiz en iyi güvenlik duvarı programlarını sıralamak istedik.

ZoneAlarm Free Firewall

En iyi Ücretsiz Firewall Programları

Dünyanın en çok tanınan güvenlik araçlarından biri olan Zone Alarm, ücretsiz sürümüyle bile güçlü bir koruma sağlıyor: IP’nizi saklamak, bazı uygulamalara izin verip, sakıncalı olabilecek olanlara karşı engel listesi oluşturmak gibi temel yetenekleri mevcut. 44 MB saklama alanı talebinde bulunan Zone Alarm Free, tüm Windows işletim sistemlerinde sorunsuzca çalışabilir.

ZoneAlarm’ı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Comodo Firewall

En iyi Ücretsiz Firewall Programları

Comodo Firewall, sanal internet tarayıcı, bir reklam engelleyici, özel DNS sunucuları, oyun modu ve sanal kiosk sunar; ayrıca, herhangi bir işlemi veya programı ağdan ayrılmayı / girmeyi kolayca engeller.

Comodo Firewall, ne kadar güvenilir olduğunu göstermek için çalışan tüm işlemleri tarar ve Derecelendirme Tarama seçeneğine sahiptir. Bilgisayarınızda bir çeşit zararlı yazılımın çalıştığından şüpheleniyorsanız, bu özellikle faydalı olur.

Comodo Firewall’u buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

GlassWire

En iyi Ücretsiz Firewall Programları

GlassWire sayesinde; PC’nizin yolladığı ve aldığı verilere ve bunların detaylarına kolayca ulaşabiliyorsunuz. GlassWire, bir Firewall yazılımından ziyade bir denetim yazılımı konumunda.

GlassWire’ı buraya tıklayarak indirebilirsiniz..

TinyWall 

En iyi Ücretsiz Firewall Programları

Söz konusu uygulama, Windows’un güvenlik duvarını bir adım daha öteye taşıyor. Basit ve reklamsız bir mimariye sahip olan TinyWall, sabit diskinizde sadece ama sadece 1 MB’lık alan talep ediyor.

TinyWall’u buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Ashampoo Firewall Free

En iyi Ücretsiz Firewall Programları

Sade ve kolay kullanılır bir arabirime sahip olan Ashampoo Firewall, Zone Alarm Free’nin özellikleri yanında size, iz bırakmadan İnternet’te gezebilme seçeneği sunuyor. Ashampoo Firewall Free, düzenli olarak güncelleniyor ve olası tehditlere karşı elinizi güçlendiriyor.

Ashampoo Firewall’u buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

En iyi Ücretsiz Firewall Programları

Windows XP’ den itibaren tüm Windows sürümlerinde tümleşik olarak gelmekte. Standart olarak bilgisayara gelen giden trafiği kontrol edebiliyorsunuz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap