Sosyal Medya

Instagram Hesabı Gizleme Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda Bilgisayarda, Android ve IOS cihazlarda Instagram Hesabı Gizleme, Instagram profili nasıl gizlenir detaylı olarak anlatacağız.

Instagram üzerinden yaptığınız paylaşımların başkaları tarafından görünmemesini isteyebilirsiniz. Başka kişilerin sizi Instagram’da eklememesi için hesabınızı başkalarına karşı kapatabilirsiniz. Instagram profil gizleme işlemi bu işlem için oldukça işinize yarayacaktır.

Eğer siz hesabınızı gizlerseniz sizi takip etmeyen bir kişi sizin paylaştığınız resimleri göremez. Sizin hesabınıza girdiği zaman fotoğraflarınızın olduğu kısımda bu gizli hesap gibi bir uyarı ile karşılaşacaklardır. Ayrıca sizleri takip edenleri de göremeyeceklerdir.

Hesabınızın gizli olmadığı durumlarda ise paylaşmış olduğunuz resim ve videolara hem uygulama hem de web sitesi üzerinden birçok kişi kolay bir şekilde ulaşabilecektir. Bu paylaşımları sadece arkadaşlarınızın görebilmesi içinse hesabınızı gizlemeniz gerekiyor.

Şimdi Bilgisayarlar ile Android ve IOS cihazlarda Instagram Hesabı Gizleme nasıl yazpılır bakalım.

Bilgisayarda Instagram hesabı gizleme

Windows için yayınlanan Instagram uygulamasında profilinizi kolayca gizlemek için öncelikle profil sayfamıza gidiyoruz ve sağ üstteki Ayarlar düğmesine tıklıyoruz.

Instagram Hesabı Gizleme Nasıl Yapılır ?

Sol taraftaki Seçenekler listesinde Hesap sekmesi altında bulunan Gizli Hesap seçeneğini aktif hale getiriyoruz.

Instagram Hesabı Gizleme Nasıl Yapılır ?

İşte tüm adımlar bu kadar. Artık profilinizi sadece sizi takip edenler görüntüleyebilecektir.

Android’de Instagram hesabı gizleme

Instagram’ın Android uygulamasından Instagram hesabımı nasıl gizlerim diye merak ediyorsanız. Yanıtını hemen verelim. Öncelikle profil sayfamıza gidiyoruz ve sağ üstteki üç noktalı butona tıklıyoruz.

Instagram Hesabı Gizleme Nasıl Yapılır ?

Seçenekler sayfasında ise aşağı iniyoruz ve Gizli Hesap seçeneğini aktif hale getiriyoruz. Karşınıza çıkan bu uyarı ekranında Tamam butonuna tıkladığınızda artık Instagram profilinizi gizli hale getirmiş olacaksınız.

Instagram Hesabı Gizleme Nasıl Yapılır ?

iOS’ta Instagram hesabı gizleme

iOS işletim sistemli cihazlarınızda Instagram profilinizi gizlemek için ilk olarak profil sayfamıza gidiyoruz ve sağ üstteki dişli çark simgesine tıklıyoruz.

Instagram Hesabı Gizleme Nasıl Yapılır ?

Açılan sayfada Hesap sekmesi altında bulunan Gizli Hesap seçeneğini aktif hale getirdiğimizde artık profilimizi sadece takipçilerimizin görebileceği şekilde ayarlamış olacağız.

Instagram Hesabı Gizleme Nasıl Yapılır ?

Twitter Hesabı Gizleme Nasıl Yapılır ?

Son Güncelleme: 24 Nisan 2017

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu