Samsung A7 2018 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

Son güncelleme: 4 Mayıs 2020

Samsung Galaxy modellerinde ekran görüntüsü alma yöntemi aynıdır. Samsung A7 2018 ekran görüntüsü nasıl alınır bakalım.

Samsung marka telefonun Galaxy A7 2018 modelinin ekran görüntüsünü almak oldukça basit bir işlemdir. Samsung Galaxy A7 2018 telefonun ekran görüntüsünü almanın 2 yolu var. Birisi tuş kombinasyonlarını kullanmak. Diğeri ise hareket sensörünü kullanmak yani diğer bir ismi ile avuç içi ekran görüntüsü almak.

Samsung A7 2018 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

1 Samsung Galaxy A7 2018 ile ekran görüntüsü almak için ekranın yan tarafında bulunun Power (Güç) Tuşu ile Ses Kısma tuşuna aynı anda basıp 1-2 saniye kadar beklemeniz yeterlidir.

Zaten ekran görüntüsü alındığı zaman fotoğraf çekerken çıkan sese benzer bir ses çıkacaktır ve ana ekranın üst kısmındaki bildirim bölümünde ekran görüntüsünü aldığınızı bildiren bir bildirim göreceksiniz.

2 Diğer bir seçenek ise hareketler sensörünü kullanmaktır.  Samsung Galaxy A7 2018 modelinde de elinizi dik konuma getirip ekranın üzerinden kaydırdığınız zaman ekran görüntüsü alabilirsiniz.   Elle ekran görüntüsü almak için Ayarlar> Hareketler ve İşaretler > Ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın yolunu izleyin ve aktifleştirin.

 

Samsung Galaxy A7 model bir telefonda ekran görüntüsü her zaman Galeriye kaydedilir. Galeriye girdiğiniz zaman burada “Screenshot” isimli bir albüm göreceksiniz. Ekran görüntülerinin hepsi buraya kaydedilir.

] }

1 Yorum

gecmistengelen  -  23 Kasım 2019 / 06:51

Sorduğum sorulara verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol