Samsung Telefonu Modem Olarak Kullanıp İnterneti Paylaştırma

Samsung Telefonu Modem Olarak Kullanıp İnterneti Paylaştırma

Samsung Galaxy S2 – S3 – S4 – S5 – S6 , Galaxy Ace, Galaxy Grand,Galaxy A5, Galaxy A3 telefonlarınızı modem olarak kullanıp diğer tablet veya telefonlara internetinizi paylaştırmak artık çok kolay. Wifi Hotspot özelliği ile internet paketi olmayan arkadaşlarınıza kendi telefonunuzu modem olarak göstererek kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

Cep Telefonu interneti nasıl paylaştırılır ? diye bir soru yöneltecek olursanız aşağıda ki adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Aşağıda ki anlatım Samsung cep telefonu modellerine göre anlatılmıştır. Diğer marka modellerde de Ayarlar > Kablosuz ve Ağlar kısımından ” Taşınabilir ağ ” veya ” Hotspot ” özelliği kısımlarından kolayca yapabilirsiniz.

Samsung Android telefon nasıl modem olarak kullanılır ?

Ayarlar -> Bağlantılar -> Diğer Ağlar ->Mobil Ağlar ->Erişim Noktası Adları

Menü ->Ayarlar ->Kablosuz ve ağ ->Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı ->Taşınabilir Wi-Fi alanı ayarları ->Taşınabilir Wi-Fi kısmına giriniz. Bu alanda yapmanız gereken bir kaç ayar yer almakta. Bu kısıma tik atın yani açık olmasını sağlayın. Ardından bu kısımda yer alan Yapılandırma ayarlarını yapmanız gerekmekte.

Bu yapılandırma ayarları kısmında telefon modeminize bir ağ ismi ve şifre belirlemeniz gerekmekte. Bu ayarları yerine getirdikten sonra telefonunuzu Hotspot özelliği ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

samsung-modem-1

samsung-modem-3

samsung-modem-2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu