Site Hızı Ölçmek için 6 Araç

Site Hızı Ölçmek için 6 Araç

Bu yazımızda arama motorları için önemli bir kriter olan web site hızı ölçmek için kullanabileceğiniz 6 faydalı araçtan bahsedeceğiz.

Web sitesinin yükleme, açılma hızı seo açısından önemli bir faktör. Sayfaların geç açılması kullanıcı deneyimini düşürerek gelen ziyaretçinin geri kaçmasına neden olur.

Site Hızı Ölçmek için 6 Araç listemizde web sitenizin hız testini yaparak, varsa yavşalığa sebep olabilecek etkenleri tespit edebilirsiniz.

Site Hızı Ölçmek için 6 Araç

Pingdom

Site Hızı Ölçmek için 6 Araç

Pingdom, internet sitenizin yüklenme süresini ayrıntılı bir şekilde öğrenebileceğiniz önemli bir araçtır. HTML, Javascript, CSS, iframe kodları, fotoğraflar internet sitenizin yavaş açılmasına neden olabilir. Bu aracı kullanarak her bir öğenin yüklenme süresini, boyutunu ve toplam öğe sayısının olduğu bir rapor görüntüleyebilirsiniz.

GTmetrix

Site Hızı Ölçmek için 6 Araç

GTmetrix, Yslow ve Google Page Speed gibi iki büyük Firefox performans eklentilerinin birleştirilmiş hâlidir. GTmetrix, internet sitenizi geliştirmek için nelere ihtiyacınız olduğunu size söyler. Yslow ve Google Page Speed, Firefox için önerilse de diğer tarayıcılara da uygulanabilir.

Load Impact

Site Hızı Ölçmek için 6 Araç

Load Impact, her gün binlerce ziyaretçinin ziyaret ettiği büyük bir internet sitesi için çok mühim bir araçtır. Ücretsiz planda yüklenme performansını 50 benzersiz kullanıcı ile kontrol edebilirsiniz.

Sitespeed.me

Site Hızı Ölçmek için 6 Araç

Sitespeed.me, sayfanızdaki tüm görsellerin, CSS, JavaScript ve diğer site yavaşlatıcı unsurların sitenizin açılış hızını ne kadar etkilediğini gösterir. İnternet sitenizin açılış hızını iyileştirmek için nereden başlayacağınızı öğrenmenizi sağlayacaktır.

OctaGate

Site Hızı Ölçmek için 6 Araç

OctaGate, internet sitenizin açılış hızını öğrenmek için önemli bir araçtır. Sitenize gelen bir ziyaretçinin tarayıcısında sayfanın ne kadar hızda açıldığını öğrenmek için kullanabilirsiniz.

Searchmetrics

Site Hızı Ölçmek için 6 Araç

Searchmetrics, Belirli bir internet sitesinin ne kadar hızlı açıldığını gösterir. Bu, internet sitenizin ne kadar hızda yüklendiğini öğrenmeniz ve internet sitenizi buna göre optimize etmeniz için kullanabileceğiniz en önemli araçlardan biridir.

Halen internette bir siteniz yok mu?

Eğer yeni bir blog açmayı düşünüyorsanız WordPress ve Blogger’ında dahil olduğu en iyi 7 ücretsiz blog açma siteleri buradaki yazımızda…

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol