Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor Sorunu Neden Kaynaklanır?

Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor Sorunu Neden Kaynaklanır?

Bu yazımızda telefonda karşı tarafa ses gitmiyor yada telefonda konuşurken karşı tarafa ses az gidiyor sorunu neden kaynaklanır anlatacağız.

Öncelikle telefonunuzdaki karşı tarafa ses gitmiyor yada ses az gidiyor sorunu için telefon ses ayarlarınızı kontrol ederek, sonradan yüklediğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olup olmadığını belirlemeniz gerekir. Bunun için aşağıdaki önerdiklerimizi çözüm alana kadar sırasıyla uygulayabilirsiniz;

Sırasıyla; 1 Telefonunuzu açıp kapayın 2 Mikrofonu kapatan kılıf vb. bir aksesuar kullanıyorsanız bunu kontrol edin 3 Ayarlardan sıfırlama yapın 4 Güncellemeleri kontrol edin ve en son sürümü yükleyin 5 Fabrika ayarlarına geri dönün.(Bu işlem tüm verilerinizi ilser dikkatli olun)

Bunları yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa bu durumdan nasıl kurtulabilirsiniz ona bakalım.

Mikrofon telefon görüşmelerinin yapılabilmesi ve karşı tarafa ses gönderebilmesi için gerekli olan parçadır. Telefonlarımızda bir mikrofon ve bu mikrofonun anakarta bağlı olduğu da bir soket vardır.

Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyorya yada ses kısık gidiyorsa sorun muhtemelen bu 2 parçadan birindedir.

Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor Sorunu Neden Kaynaklanır?

Sorunun 1.ci kaynağı Mikrofon olabilir

Mikrofonun içi kir ve toz dolayısı ile tıkanmış olabilir. Mikrofon kanallarını sivri ancak sert olmayan bir cisimle dikkatlice temizleyin.

Eğer temizlikten sonra bile sorun giderilememiş ise;

Sorunun 2.ci kaynağı Mikrofon Soketi Arızası olabilir

Anakarta bağlı olan mikrofon soketi düşme, çarpma, nem ve sıvı teması sonucu hasar görmüş olabilir. Bu durumda mikrofon soketi değişimi için vakit kaybetmeden teknik servise başvurmanız gereklidir.

Telefon teknisyeni değilseniz telefonunuzu açmaya çalışmayın, mikrofon ve diğer girişlere müdahale etmeyin. Bilinçsiz yapılan işlemler cihazı tamir edilemez duruma getirebilir.

Telefon yere düştüğünde en çok zarar gören kısmı ekranları olmaktadır. Peki telefon yere düştü, telefonda ses var görüntü yok, düşme sonucu telefon açılmıyor ise ne yapmalı?

Telefonun Kamerası Bulanık Çekiyor ne yapmalı, kameranın iyi çekmemesini yada bulanık çekmesini düzeltme nasıl yapılır?

Telefonlarda en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir ses tuşu bozuklukları. Peki Telefonun ses açma kapama tuşu çalışmıyorsa yapılacaklar nelerdir?

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

48 yorum

  1. Allah ne muradın varsa versin tuttuğun altın olsun eyw çok sağol bitanesin

  2. Allah ne muradın varsa versin tuttuğun altın olsun eyw çok sağol bitanesin

  3. Çok teşekkür ederim. Sorunu çözdüm sayenizde . Iyi çalışmalar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?