Time Lapse Video Nasıl Yapılır ?

Zaman atlamalı çekim tekniği olarak tanımlanabilecek Time Lapse nedir, Android cihazlarda Time Lapse Video nasıl yapılır, Time Lapse uygulamaları hangileridir bu yazımızda bulacaksınız.

Time Lapse‘yi kısaca hızlandırılmış çekim, zaman atlamalı çekim, zaman aralıklı çekim, zamanın hızlı aktığı çekim şeklinde tanımlayabiliriz. Belirli aralıklarla çekilmiş fotoğrafların makinece ya da harici programlarla birleştirilmesi ve videolaştırılması işine time lapse deniyor.

Time Lapse tekniği, son bir kaç yıldır özellikle bir çok tanıtım filminde, reklamlarda ve filmlerde kullanılmaktadır.

Sizlerde videolarınızı heyecen katma isterseniz Time Lapse videolar oluşturabilir ve bunları sevdiklerinize kolayca paylaşabilirsiniz.

Time Lapse Video Nasıl Yapılır ?

# Öncelikle Videoları TimeLapse olarak kaydebileceğimiz ve ücretsiz olarak kullanılabilen time lapse uygulaması Microsoft Hyperlapse Mobile uygıulamasını aşağıdaki PlayStore linkimizden indirin.

# Ana sayfada 2 seçenek göreceksiniz. Burada bulunan Import düğmesine dokunun.

time lapse uygulaması

# Şimdi galeriden TimeLapse olarak dönüştürmek istediğiniz bir video seçin.

# Video uygulamada görünecektir. 4x hıza dönüştürüldüğünde videonun ne kadar daha uzun olacağını en üstte görebilirsiniz.

Videonun uzunluğunu ayarladıktan sonra devam etmek için onay kutusunu onaylayın ve devam simgesine tıkladığınızda videonun içe aktarılması birkaç saniye sürecektir.

time lapse uygulaması

# Alttaki kırmızı noktayı hareket ettirerek videonun hızını farklı seçebilir ve bunları önizleyebilirsiniz. 2x, 3x, 4x, 8x, 16x veya 32x arasından en uygun hızı seçin. Bu uygulama aynı zamanda her kare hızında en üstteki videonun uzunluğunu gösterir.

# Videonuzu iyileştireceğini düşündüğünüz en yüksek hızı seçtikten sonra, “onay” düğmesine dokunun

time lapse uygulaması

# Şimdi, uygulama videoyu Hyperlapse’a dönüştürürken birkaç saniye beklemeniz gerekecek.

Bir sonraki ekranda, timelapse’ı doğrudan WhatsApp, Instagram, Telegram vb. uygulamalarda paylaşabileceğiniz bir ekran çıkacak.

Ayrıca hızlandırmak istediğiz videoya farklı hız seçenekleri ekleyebilirsiniz.

Time Lapse Uygulamaları

Framelapse – Time Lapse Camera 

1080p çözünürlüğe kadar yüksek kalitede kayıtlar yapabilmenize olanak tanıyan Framelapse – Time Lapse Camera uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.

Lapse It

Zamanı geriye çevirme, video trimmer, MP4, MOV, FLV formatlarında video işleme, Youtube, Vimeo gibi video servislerine upload etme

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol