Tumblr’da Kişi Nasıl Engellenir?

Tumblr’da Kişi Nasıl Engellenir?

Tumblr’da sizi rahatsız edenleri, blogunuzu kötü kullananları ve istemediğiniz kişilerin sizi takip etmesini engelleyebilirsiniz.

Tumblr, tumble ve blog kelimelerinin birleşiminden meydana gelmiştir. Tumblr’ı diğer blog paylaşım sitelerinden farklı kılan, hızlı, herkes tarafından kullanılabilen ve basit olmasıdır.

Birçok blog servisi olduğunu biliyorsunuz. Blogger, WordPress, Blog.com gibi birçok servise nazaran Tumblr çok daha basit bir kullanıma ve sadeliğe sahip. Tumblr.com adresinden ulaşarak, basit bir şekilde üye olabileceğiniz blog servisidir.

Tumblr’da engellediğiniz kişiler, blogunuzu izlemeye devam edemez, size ileti gönderemez, size soru soramaz, kendi panosunda sizin paylaşımlarınızı göremez, arama sonuçlarında sizi bulamaz.  Tumblr’da birini engellediğinizde, engellediğiniz kişiye bir bildirim gitmiyor fakat farklı bir hesaptan profilinize baktığında kendisinin engellendiğini anlayabilir.

Tumblr’da Kişi Nasıl Engellenir?

Kişinin profil fotoğrafına dokunarak blogunu görüntüleyin, üst bölümden insan simgesine tıklayın ve önünüze çıkan menüden “Engelle” seçeneğine tıklayın. Engellenen kişileri görmek için ayarlardan blogunuzu seçmeli ve açılan sayfada “Engellenen Tumblr’lar” kısmına gitmelisiniz.

Tumblr’da Kişi Engeli Nasıl Kaldırılır?

Engellenen kişileri görmek için gittiğiniz yere gitmeli, “Engellenen Tumblr’lar” kısmının hemen yanındaki kalem işaretine tıklamalı ve alt kısımda listelenen engelli blogların yanında yer alan “Engeli Kaldır” butonuna tıklamalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.