Android Telefonum Çok internet Paketi Harcıyor Sorunu

Android cep telefonlarımız ile gün içerisinde Wifi ağlarını kullanarak internete bağlanarak işlerimizi halleder veya zaman geçiririz. Wifi üzerinden işlem yaparken sınırsız internet olduğu için rahat rahat takılırız ve o an mutluyuzdur : ) Ancak iş mobil hat ile internete gelince işler değişiyor tabi.

Avea, Turkcell ve Vodafone üzerinden alınan internet paketleri ile Mobil veriyi kullanırız ve bunları sürekli arama ekranında sorgulayarak kullanırız. Ceply olarak bizde sorgulamaktayız. Çoğu Android kullanıcısı internet paketim çabuk bitiyor, Sadece Facebook adresine giriyorum hemen bitiyor gibi yakınmalar sunuyor.

İnternet paketi neden çabuk biter ?

Özellikle bu internet paketi neden biter bunu inceleyelim. Cep telefonumuza internet paketi yaptığımızda bizi bekleyen en büyük kota yiyici resimler ve videolardır. Olabildiğince resimlerden uzak durun ve video izlemeyin. Eğer Facebook sitesini sadece mesajlaşmak için kullanıyorsanız Facebook Messenger’ı kurun, zaman tünelinde ki resim yüklemeleri de kotaya çok etki etmekte. Bunun dışında Play Store’dan oyun indirmeyeceğinizi sizde biliyorsunuzdur zaten, buna artı olarak online oyunları oynamamaya gayret ediniz.

WhatsApp üzerinden birbirine fotoğraf göndermekte kotayı etkilemekte. ” Eee kardeşim fotoğraf açma, video açma biz ne yapalım ” diyeceğinizi tahmin eder gibiyim. Açın kullanın tabi ama yüksek çözünürlük fotoğraflar ve full hd videolardan uzak durun.

İnternet paketi çabuk bitiyor diyenlere tavsiyeler

Gelelim şimdi bu önerilerden çok tavsiye kısmına. Yapacağınız bir kaç işlem var. Öncelikle kotam çabuk bitiyor gibi bir sorununuz var ise Opera Max kullanmanızı öneririm. Opera Max tarayıcısı Veri yönetim modeli oldukça destek sağlar.

Android Telefonum Çok internet Paketi Harcıyor Sorunu

Bu veri yönetimi ve veri tasarrufu uygulaması 3G / 4G / LTE ve Wi-Fi veri kullanımını %50 oranında azaltır. Ceply.net Videolar, fotoğraflar ve en sevdiğiniz uygulamalarınız ve web sitelerindeki ortamları mobil ve Wi-Fi ağlarında sıkıştırarak veri tasarrufu sağlayın; hem de kaliteyi önemli ölçüde kaybetmeden.

Yok kardeşim ben Android telefonda da Chrome tarayıcından vazgeçmem diyorsanız Chrome için bir ayar yapmanız gerekebilir. Chrome açıkken sağ üstte yer alan 3 noktaya dokununuz. Burada ayarlar seçeneğine basınız ve en altta ki Veri Tasarrufu seçeneğini kapalıdan açık konuma getiriniz.

chrome-veri-tasarrufu-111

chrome-veri-tasarrufu-2

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu