Google Drive’a Whatsapp Yedekleme ve Yedeği İndirme

Google Drive'a Whatsapp Yedekleme ve Yedeği İndirme

Merhaba. Bu yazımızda Google Drive’a Whatsapp yedekleme ve Whatsapp yedeği indirme ve bunun yanında istenirse Whatsapp yedeklerini silme nasıl yapılır anlatacağız.

Whatsapp mesajlarınızı ve diğer dosyalarınız Google Drive’a yedekleyebilir, böylece telefonunuzu kaybederseniz veya başka bir Android telefona geçerseniz sohbetlerinizi güvende tutabilir ve kolayca yeni cihazınıza aktarabilirsiniz.

Google Drive’a Whatsapp Yedekleme

Google Drive’a Whatsapp yedekleme için; uyglamaya girerek “Ayarlar > Sohbetler ve Aramalar > Sohbet Yedeği > Google Drive’a yedekle” yolunu izleyin. Burada Google Drive yedeklemesini yapacağınız bölüme ulaşacaksınız. Bu alanda yedekleme işlemini yapabilirsiniz, ayrıca yedeklemenin otomatik olarak yapılma sıklığını ayarlayabilirsiniz.

Google Drive Whatsapp Yedeği İndirme

Google Drive’daki Whatsapp yedeğini indirmek için;

1 //drive.google.com adresini tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak enter tuşuna basınız.

2 Ekrana e-posta ve şifre bilgilerinizi giriniz.  Eğer cep telefonundan giriyorsanız seçenekler kısmından Masaüstü Görünümü seçiniz.

3 Ayarlar > Uygulamaları yönet seçeneğine tıklayın.

4 Bu aşamadan sonra karşınıza google drive bulunan uygulamalar çıkacaktır. Listelenen bu uygulamalar arasından Whatsapp seçeneğine tıklayınız.

5 Bu bölümde Whatsapp uygulamasının veri yedeğine ulaşabilirsiniz. Seçenekler kısmına tıkladığınızda ise Google Drive bağlantısını kesme ve Gizli uygulama verilerini silme gibi işlem türleri karşınıza gelecektir.

Google Drive’daki Whatsapp Yedeğini Silme

Google Drive WhatsApp yedeğini silmek için;

1 buradaki bağlantıya tıklayarak Google Drive hesabınıza ulaşın.

2 Sağ üstte yer alan “anahtar dişlisi” ikonuna tıklayın ve açılan seçeneklerden “ayarlar” ı açın.

3 Açılan pop-up penceresinde soldaki “uygulamaları yönet” sekmesine tıklayın ve açılan listenin sonlarında yer alan WhatsApp uygulamasını bulun.

4 Son olarak verileri silmek için “seçenekler > gizli uygulama verilerini sil”, uygulama bağlantısını kesmek için “seçenekler > Drive bağlantısını kes” yolunu izleyin.

Whatsapp yazışmalarını kendinize yada bir başkasına nasıl e-posta yoluyla da gönderebilirsiniz. Buradaki yazımızdan WhatsApp Konuşmalarını Email ile Gönderme nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Kaynak:

Yorum Yap