Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır , Sonsuzluk İşareti’nin anlamı nedir,  Klavyeyi kullanarak sonsuz işareti (∞) yan yatmış 8 nasıl yapılır?

Klavyeyi kullanarak sonsuz işareti (∞) yada kimilerinin tabiriyle yan yatmış 8 yapmayı anlatıyoruz.

Sonsuzluk İşareti’nin anlamı nedir?

Sonsuzluk sembolünün anlamı; uzayı ifade eden, sonu olmayan matematiksel bir işarettir. Sonsuz kavramı, 19. Yüzyıl sonuna kadar tam olarak bilinmiyordu. Ancak bu dönemden sonra tanımlanan ve matematikte önemli bir sembol olarak yerini alan sonsuzluk sembolü,kısa bir aradan sonra insanların duygularını tarif etmek için kullandığı (sonsuza dek – sonsuz aşk – sonsuz sevgi – sonsuz yaşam…) gibi anlamlar ve günümüde takılara dönüştü.

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?

Sonsuzluk işareti matematikte kullanılan bir semboldur ve Klavyede direkt olarak bulunmaz. Ama Sonsuzluk işaretini yapmak çok kolaydır ve herhangi bir yerden kopyalama yapmanıza gerek yoktur.

1.yöntem: Eski Windows sürümlerinde geçerli olan bu yöntemde “Alt + 236” tuş kombinasyonunu kullanıyorsunuz. Yani bir parmağınız Alt tuşuna basılıyken klavyenin sağındaki nümerik tuş takımından “2-3-6” sayılarını tuşlayın.

2.yöntem: Bu yöntemde de aynı şekilde “Alt + 8734” tuş kombinasyonunu kullanmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için bir parmağınızı “Alt” tuşuna basılı tutarken bir yandan da klavyenin sağındaki nümerik tuş takımından sırasıyla “8-7-2-4” sayılarını tuşlayın.

3.yöntem: Bazı web sitelerinde yorum yazarken veya html kodları içine sonsuz işareti koymak istediğiniz yere &infin*; yazın. (* işaretini silin ve noktalı virgülü unutmayın) Yorumu gönderdiğinizde ∞ görünecektir.

4.yöntem: Windows’un Karakter Eşlem programında tüm simgeleri bulabilirsiniz. Karakter Eşlem’e girmek için Başlat butonuna tıkladıktan sonra “Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem” yolunu izleyebilir ya da Windows arama satırına “charmap” yazabilirsiniz. Hemen hemen her fontta bulunan sonsuz işareti karakter tablosunun sonlarına doğru yer almaktadır.

5.yöntem: MacOS işletim sisteminde bu işareti “Alt + 5” (Option + 5) tuş kombinasyonunu kullanarak elde edebilirsiniz.

Metin ve Text editörlerinde Windows Tabanlı işletim sistemlerinde Ascii kodları dediğimiz tuş kombinasyonları ile ulaşılan kütüphaneden çağrılarak yapılır.

Sonsuzluk işareti dışında da birçok özel karakter bulunur, bu kodların listesini görmek için Klavyede olmayan Özel ALT karakter listesi tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.