Ücretsiz Telifsiz Fon Müzikleri

Ücretsiz telifsiz fon müziklerini indirerek Youtube vb. gibi video platformlarına yükleyeceğiniz videolarda ücretsiz fon müzikleri kullanabilirsiniz.

Youtube hesabınıza yükleyeceğiniz videolarınız için telif sorunu olmayan fon müziklerimi arıyorsunuz? Bu yazımızda sunduğumuz sitelerden ücretsiz telifsiz fon müzikleri indirebilirsiniz.

Videolarda kullanılan müziklerin telif hakkı YouTube başta olmak üzere birçok sosyal ağın ciddiye aldığı bir konu. Youtube kanalınıza yüklemeyi düşündüğünüz videolara arka plan müziği eklemek istediğinizde müzik başka birine ait ise Youtube sitesi telif haklarını ihlal ettiğiniz gerekçesi ile size uyarıcı niteliğinde bir mesaj gönderir. Yaşayacağınız bu olumsuz durum canınızı sıkacağı gibi, video düzenleme isteğinizi de yok edecektir.

Ücretsiz Telifsiz Fon Müzikleri bulabileceğiniz siteler

Video içeriklerinize telif ihlali olmadan ücretsiz müzik ya da ses efekti ekleyebileceğiniz kaynakları bu yazımızda sizler için derledik. Tamamı ücretsiz olan bu müziklerin hepsi Youtube videolarında kullanıma uygundur. İsterseniz videonuza arka plan müziği olarak ekleyebilir, isterseniz bir cover yapabilir isterseniz sadece buradaki müzikleri indirip yayınlayabilirsiniz.

Freeplay Music

Freeplay Music, YouTube videoları oluşturmak için 50 binin üzerinde ücretsiz telifsiz fon müzikleri sunar. Parçalar, YouTube kişisel kullanım lisansı altında ücretsiz olarak kullanılabilir.

Incompetech

Incompetech’te birden fazla türde telifsiz ve ücretsiz müzik listesine erişebilirsiniz. Bu parçalar yüksek kaliteli MP3 formatında indirilebilir.

Musopen.org

Kâr amacı gütmeyen, müzik için ücretsiz bir kaynak olan Musopen.org, çeşitli kullanımlar için sayısız türde ses parçaları sunmaktadır. Site aynı zamanda kullanıcıların da müzik yüklemelerine izin veriyor.

ccMixter

ccMixter, ticari projeleriniz için indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz 45 binin üzerinde müzisyenin yarattığı ücretsiz telifsiz fon müzikleri ve remixler bulabileceğiniz bir yerdir.

Jamendo

Jamendo’nun tüm şarkıları CC lisanslıdır, müzik parçaları yasal olarak indirilebilir ve paylaşılabilir. Bu sitede, herkes istediği lisansla müzik yükleyebilir ve şarkıları ücretsiz veya ücretli bir lisans kullanarak diğer insanlara sunabilir.

CCTrax

CCTrax, telif hakkına dair hiçbir sorun yaşamayacağınız büyük bir müzik kütüphanesine sahiptir ve bu müzikleri kullanıcılara ücretsiz olarak sunmaktadır. Sitenin en mühim özelliği ise üyelik gerekmeden tek bir parça ya da tam bir albüm indirebilmenizdir.

Free Music Archive

Free Music Archive, isminden de anlaşılacağı üzere ücretsiz müzik arşivine sahiptir. WFMU tarafından yönetilen yasal müzik indirme sitesidir. Müzikler CC lisansı ile yükleniyor ve kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor.

Audio Archive

Farklı bir koleksiyona sahip muhteşem bir site olan Audio Archive, yeni ve eski telifsiz müzik kütüphanesine sahiptir. Şarkılar MP3, OGG, M3U ve benzeri birçok formatta yüksek kaliteli olarak kullanıcıların hizmetine sunulur.

Hearthis.at

Hearthis.at, çevrimiçi olarak dinlenebilen ya da bir hesap oluşturmadan doğrudan indirilebilen bir dizi ücretsiz telifsiz fon müzikleri  sunar.

TeknoAXE

TeknoAXE 1300’ün üzerinde ses parçası içerir ve her hafta etkileyici bir şekilde siteye yeni müzikler ekler. Buradan tüm türlerin kaliteli müzik parçalarını indirebilirsiniz.

AudionautiX

AudionautiX, müzik türlerine ve ruh hâllerine göre arama yapmanıza olanak verir. Burada, telif ücreti ödemeden kullanabileceğiniz sayısız türe sahip ses parçalarını bulabilirsiniz.

SampleSwap

SampleSwap çeşitli müzik yaratıcıları tarafından oluşturulan CC lisanslı orijinal film müzikleri sunar fakat tüm parçaların telifsiz olup olmadığının tam olarak kesinliği yoktur.

Opsound

Opsound, müzisyenlere çalışmalarını CC lisansı ile yükleme konusunda ilham vererek sizin gibi kullanıcıların ücretsiz olarak müzik indirmelerini ve paylaşmalarını sağlar. Ne yazık ki sitede bir arama özelliği bulunmuyor.

Mobygratis

Mobygratis bağımsız sanatçılar ve kâr amacı gütmeyen film yapımcıları tarafından üretilen telifsiz, ücretsiz telifsiz müziklerden oluşan büyük bir veritabanı sunmaktadır. Site, herhangi bir proje için harika bir müzik kaynağı oluşturan 150’nin üzerinde müziğe sahiptir.

Canton Becker

Canton Becker, yüksek kaliteli formatlarda indirilebilir profesyonel kalitede telifsiz ve ücretsiz film müziklerini içeriyor. Bu müzikler çevrimiçi olarak dinlenebilir ya da video oyunları ve filmler oluşturmak için bunları arka planda kullanabilirsiniz.

Scott Buckley

Scott Buckley, yapımcılar ve medya sanatçıları için Creative Commons lisans kapsamında hazırlanmış büyük bir müzik kütüphanesine sahiptir. Scott Buckley’de müzik arayabilir; arama seçeneklerinizi tür, ruh hâli, albüm ve enstrümantasyona göre filtreleyebilirsiniz.

Bensound

Bensound hemen hemen her projede kullanılabilecek geniş bir müzik koleksiyonuna sahiptir. Çevrimiçi parçalar dinleyebilir ya da doğrudan indirebilirsiniz. Hem de dinleyebilmek ya da indirebilmek için üyeliğinizin olması gerekmiyor!

Silverman Sound

Silverman Sound, başka hiçbir yerde bulamayacağınız CC lisanslı bazı özel müziklere ev sahipliği yapıyor. Ses parçaları MP3 formatında indirilebilir.

UCSB Cylinder Audio Archive

UCSB Cylinder Audio Archive, yüksek kalitede MP3 formatında indirilebilir müzikler sunmaktadır. Klasik şarkılar, komedi monologları, etnik ve yabancı müziklere buradan arama yaparak kolayca ulaşabilirsiniz.

The Mutopia Project

Mutopia Project, ücretsiz olarak indirilebilen, kopyalanabilen ve dağıtılabilen 2100’den fazla telifsiz müziği kullanıcılarla buluşturuyor. Burada çeşitli tarzlarda müzik bulabilirsiniz. Müzikler, kategorilere göre ayrılmıştır.

La Musice

La Musice, film prodüksiyonları, podcast, video oyunu ve benzeri birçok projede kullanılabilen 50 film müziği sunmaktadır. Bu parçalar indirilmeye ve paylaşılmaya hazırdır.

Bandcamp

Bandcamp her kullanıcının telif ile ilgili bir problem yaşamadan kullanabileceği onlarca müzik arşivine sahiptir. Şarkıları ücretsiz olarak dinleyebilir ya da MP3 veya FLAC formatında yüksek kalitede indirebilirsiniz.

Bu yazımızda Telif hakkı olmayan  videoları ücretsiz olarak temin edebileceğini web sitelerini bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu