Nedir, Nasıl Yapılır

Telif Hakkı Olmayan Videolar Nereden Bulunur?

Daha önce buradaki yazımızda ücretsiz telifsiz fon müzikleri indirebileceğiniz siteleri paylaşmıştık. Bu yazımızda ise Telif hakkı olmayan  videoları ücretsiz olarak temin edebileceğini web sitelerini yayınlayacağız.

Telif hakkı, bir ürünün kullanılması ve yayılması ile ilgili hakların, yasalarla belirli kişilere verilmesini ifade eder.  Kısa ve öz olarak Telif hakkı, Kişinin her türlü fikri emeği ile meydana getirdiği ürünler üzerinde hukuken sağlanan haklardır. Telif hakkı olan eseri kullanamazsınız, fakat telif hakkı olan eserin benzeri bir telifsiz eseri kullanabilirsiniz.

Aşağıda telif hakkı bulunmayan, kullanımı ücretsiz videoları elde etmeniz için gerekli web sitelerini bulabilirsiniz.

Pexels

Telif Hakkı Olmayan Videolar Nereden Bulunur?

Ücretsiz telifsiz videolar bulabileceğiniz ve https://www.pexels.com/videos/

adresinden ulaşabileceğiniz bu web sitesi yüksek kaliteli stok video çekimlerine ev sahipliği yapıyor. Hareketli konulardan manzaralara kadar her şeyi sunan bu web site, gerçekten etkileyici bir video derlemesi yapan site diyebiliriz. Ayrıca başka web sitelerde bulabileceğinizden çok daha geniş, çeşitli videolar bulabilirsiniz.

Coverr

Telif Hakkı Olmayan Videolar Nereden Bulunur?

https://coverr.co/ adresinden ulaşabileceğiniz Coverr, kullanıcılara indirilebilecek güzel, telifsiz video görüntüleri sağlar. Telifsiz videolar, web medyası görevi olarak görmesi amaçlandığından, bir videoyu indirmek size bir görüntü dosyasıyla birlikte birden fazla video biçimi sağlayacaktır.

Pixabay

Telif Hakkı Olmayan Videolar Nereden Bulunur?

https://pixabay.com/videos/  adresinden ulaşabileceğiniz  Pixabay çeşitli ücretsiz stok videolara ev sahipliği yapıyor. Pixabay videolarının kalibresi fotoğraflarınınkine birebir uyuyor: fantastik ve geniş kapsamlı.Güzel manzaralardan şehir manzaralarına kadar, beğeneceğiniz bir şey bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Videvo

Telif Hakkı Olmayan Videolar Nereden Bulunur?

Ücretsiz telifsiz videolar bulabileceğiniz bir site adres olan ve https://www.videvo.net/ adresinden ulaşabileceğiniz Videvo’da indirebilmeniz için olabildiğince çok sayıda yüksek kaliteli telifsiz video stoklayabilirsiniz. Sadece videoları etkileyici değil, kütüphane boyutları ve kategori sayısı sizi cezbedebilir.

Life Of Vids

Telif Hakkı Olmayan Videolar Nereden Bulunur?

Stock videolar bulabileceğiniz ve  https://www.lifeofvids.com/ adresinden ulaşabileceğiniz LifeOfVids telifsiz videolar için en iyi web siteler yazımızın son web sitesi olan Life of Vids, videoyu web sitesinin kendisinde barındırmak yerine harika video platformu Vimeo aracılığıyla şehir ve kır manzaralarının fantastik, yüksek kaliteli görüntülerini sergiliyor. Ayrıca Life of Vids, yüzlerce fantastik çekim de içermektedir.Life of Vids, video için sahip olmanız harika olan gayet iyi ve büyümeye devam eden kaynaklardan bir diğeridir.

Videezy

Telif Hakkı Olmayan Videolar Nereden Bulunur?

Telif hakkı olmayan videolar için https://www.videezy.com/ adresinden ulaşabileceğiniz videezy, dünyanın en büyük video topluluklarından biridir. Büyüyen yüksek kaliteli görüntü koleksiyonları film yapımcılığını kolay ve uygun fiyatlı hale getiriyor. Ayrıca, çoğu dosyayı indirmek ve kullanmak ücretsizdir.

Son Güncelleme: 10 Aralık 2020

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu