En iyi 10 Romantik Anime Dizisi

Romantik animeler, gençler arasındaki heyecanın ve aşkın doruk seviyede olduğu ilişkilerden, yetişkinler arasındaki dingin ve uzun süreli bir sevgi barındıran ilişkiler dâhil olmak üzere birçok ilişki türünü kapsamaktadır.

İflah olmaz anime sever romantikler için romantik Anime dizileri arasından en iyi 10 tanesini bir araya getirdik.

Romantik animeler, gençler arasındaki heyecanın ve aşkın doruk seviyede olduğu ilişkilerden, yetişkinler arasındaki dingin ve uzun süreli bir sevgi barındıran ilişkiler dâhil olmak üzere birçok ilişki türünü kapsamaktadır.

Bu animeler genelde iki kişi arasındaki ilişkilere odaklıdır; birbirlerini tanıdıkları noktadan itibaren aralarındaki bağın kuvvetlenmesini izleriz. Romantik animeler her türlü ilişkiyi barındırır; okul aşklarından ve ilk öpücüklerden iş yerinde birbirine tutulan yetişkinlere kadar her şey mümkün.

Romantik Anime Dizileri

İşte sizler için seçtiğimiz en iyi 10 Romantik Anime dizisi.

Kimi no Na wa

romantik anime dizileri, romantik animeler

IMDB Puanı:   9,2

Mitsuha, kırsal kesimde, dağların etrafını sardığı bir kentte yaşamaktadır. Vali olan babası genellikte evde bulunmadığından evinde daha çok ilkokul öğrencisi kız kardeşi ve büyük annesiyle kalan Mitsuha her ne kadar dürüst bir kişiliğe sahip olsa da ailesinin Shinto tapınağına ait geleneklerden ve babasının seçim kampanyasında yer almasından hiç hoşlanmamaktadır.

Kırsal kesimde yaşadığı için içten içe üzülmekte ve Tokyo’daki harikulade şehir hayatını arzulamaktadır. Taki ise Tokyo’nun merkezinde yaşayan liseli bir gençtir.

Arkadaşlarıyla zaman geçirmekten hoşlanan ve bir İtalyan restoranında yarı zamanlı çalışan Taki, mimariye ve güzel sanatlara ilgi duymaktadır. Bir sabah uyandıklarında, kendilerini birbirlerinin bedenlerinde bulacaklardır. Ve bu sonraki günlerde tekrar ettikçe, aralarında bir bağ olduğu anlaşılacaktır, ama bu sırrı ikisi de o sırada bilmemektedir.

Golden Time

romantik anime dizileri, romantik animeler

IMDB Puanı:  8.9

Romantik-komedi, slice of life ve seinen türlerinde olan yapım, aynı zamanda 24 bölümlük bir anime.

Tada Banri üniversiteye yeni başlamış, hatta açılış etkinliklerine de geç kalmış bir öğrencimiz. Açılış töreninin en azından sonuna yetişmeye çalışan Banri, muhtemelen yolu biliyor diye önündeki öğrencilerin peşine takılıyor ve sınıf arkadaşlarından birisi olacak olan Mitsuo Yanagisawa ile tanışıyor.

Ama asıl hikayemiz Mitsuo ve Banri’nin karşısına çıkan Kaga Kouko ile başlıyor. Zira Kouko aslında Mitsuo’nun “uzatmalı” sevgilisi. Yani o öyle idda ediyor.

İdda ediyor diyorum çünkü Mitsuo, Kouko’dan kurtulabilmek için memleketine en uzak okulu yazmış ama yine de ondan kurtulamamış talihsiz bir kişi olarak tanımlıyor kendisini.

Sword Art Online

romantik anime dizileri, romantik animeler

IMDB Puanı:  8.5

2022 yılında yapay gerçeklik teknolojisi çok ileri bir seviyeye gelir, Sword Art Online isminde bir MMORPG oyunu NerveGear teknolojisiyle bu şekilde oynanmaktadır.

Oyuncular başlarına geçirdikleri bir aygıtla, sadece düşünceleriyle kendi karakterlerini yönetebilmektedir. Başrol karakterimiz Kirito, bu oyunun ilk sürümünü deneyen ilk 10 bin ‘şanslı’ oyuncu arasındadır.

Fantastik ortaçağ silahları ve yaratıklarla dolu bu dünyada oyuncular oyundan çıkış yapamadıklarını farkederler ve olaylar gelişir.

Ano hi mita hana no namae o bokutachi wa mada shiranai

romantik anime dizileri, romantik animeler

IMDB Puanı:  8.4

Çocukken beraber olan 6 arkadaş, içlerinden Meiko “Menma” Honma’ nın ölümüyle lise yıllarına kadar birbirinden ayrı yaşamışlardır.

Ölümünden 5 yıl sonra Menma, Jinta’ya görünür ve dileğinin yerine getirilmesini ister, ancak dileğinin ne olduğunu hatırlamamaktadır.

Jinta’ da bu dileği bulmak ve gerçekleştirmek için diğer çocukluk arkadaşlarıyla iletişime geçer, beraber geçmişe ait anıları hatırlamaya çalışırlar.

Clannad: After Story

romantik anime dizileri, romantik animeler

IMDB Puanı:  8.1

Küçük yaşta annesini kaybeden Tomoya, babası ile yaşamaktadır. Ancak babası, eşinin ölümünün üzerine kendisini alkol ve kumara vermiştir.

Tomoya ve babasının halihazırda kötü olan ilişkileri, Tomoya ve babasının bir kavgaları esnasında babasının, Tomoya’nın kolunu yaralamasıyla daha da kötüleşir ve birbirlerinden tamamen uzaklaşırlar.

Kolundaki kesik yüzünden basketbol klübünden de ayrılmak zorunda kalan Tomoya, okuldan ve arkadaşlarından da uzaklaşır.

Lise son sınıfda okuyan Tomoya Okazaki, sınıf arkadaşları tarafından artık bir serseri olarak görülmektedir.Ancak Youhei Sunohara dışında arkadaşı olmayan Tomoya’nın hayatı, okulda hiç bir arkadaşı olmayan Nagisa Furukawa ile tanışması ile tamamen değişir. İlk başta Nagisa ile çok ilgilenmiyor görünse de, bir süre kendisini onunla birlikte bulur ve yavaş yavaş kalbini açmaya ve başka arkadaşlar da bulmaya başlar.

Shigatsu wa kimi no uso

romantik anime dizileri, romantik animeler

IMDB Puanı:  8.0

Arima Kousei 14 yaşında dahi bir piyanist olmasına rağmen annesinin ölümü üzerine yaşadığı travma sonrası bir daha piyano çalamaz.

Hayatını piyanonun tuşları gibi siyah beyaz gören Kousei, bir Nisan ayında kiraz çiçekleri gibi hayatını renklendirecek olan kızla tanışır.

Kousei’yi “Arkadaş A” olarak tanıyan ve onun hayatında çok büyük değişiklere sebep olacak olan Miyazono Kaori aynı zamanda Kousei’nin en yakın arkadaşına aşıktır.

Akagami no Shirayuki-hime

romantik anime dizileri, romantik animeler

IMDB Puanı:  8.0

Shirayuki eşsiz elma kızılı saçıyla doğan genç bir kızdır. Daha sonra aptal ama ünlü bir sima olan ve ona ilk bakışta aşık olup kendisinin cariyesi olmasını isteyen prens Raji ile tanışır.

Gidecek hiçbir yeri olmadığından, saçların keser ve komşu ülkeye kaçar. Ormandan geçtiği sırada, Zen adında genç bir çocukla tanışır.

Zen onun yaralarını tedavi eder ama daha sonra Shirayuki’ye verilen bir elma tarafından zehirlenir. Bu arada, prens Raji de adamlarını onu aramaları için gönderir. Shirayuki’ye ne olacak? Zen’in gerçek kişiliği ne? İyimser bir kahramanla, sürekli onu gözleyen bir prens arasında geçen fantastik bir hikaye.

Yamada-kun to 7-nin no Majo

romantik anime dizileri, romantik animeler

IMDB Puanı:  7.8

Urara Shiraishi (Mariya Nishiuchi) mükemmel notları ile örnek bir öğrencidir. Ryu Yamada (Yusuke Yamamoto) ise arıza bir öğrencidir. Bir gün Urara, Ryu ile birlikte merdivenlerden aşağı düşer.

Kazanın ardından, vücutları değişir. Merdivenlerden aşağı yuvarlandıklarında, onlar tesadüfen öpüşmüştür.

Vücutlarının değişmesine öpüşmenin neden olabileceğini zannederler. Tekrar öpüşür ve kendi vücutlarına geri kavuşurlar. Öpüşme yoluyla vücutlarını özgürce değiştirebilirler. Onlar ayrıca özel yetenekli 7 cadı olduğunu öğrenirler. Bu 7 cadı öperek özel yeteneklerini kullanabilir. Urara ve Ryu 7 cadıyı bulmak için yola koyulur.

Suki-tte Ii na yo

romantik anime dizileri, romantik animeler

IMDB Puanı:   7.7

Lise öğrencisi bir kız olan Mei Tachibana, çocukluğunda yaşadığı bir olaydan dolayı kimseye güvenmemiş ve hiç arkadaş edinmemiştir. Bu nedenle okulda da pek sevilmez. Yamato Kurosawa ise okulun en popüler erkek öğrencisidir. Fakat bütün kızların aynı olduğunu düşündüğü için kimseye fazla yüz vermez.

Yamato, okulda Mei ile karşılaşmasıyla Mei’nin farklı olduğunu düşünür ve arkadaş olmak ister. Mei ise arkadaş edinmeme konusunda ısrarcıdır. Mei, bir akşam yabancı biri tarafından takip edildiğini fark eder, fakat yardım isteyecek kimseye ulaşamaz.

Son çare olarak aradığı Yamato, beklemediği kadar hızlı şekilde gelir ve Mei’yi kurtarır. Bu olay her ikisinin hayatı için de bir dönüm noktası olacaktır.

Tonari no Kaibutsu-kun

romantik anime dizileri, romantik animeler

IMDB Puanı:   7.7

Shizuku Mizutani, pek arkadaşı ve sosyal hayatı olmayan, sadece derslerini ve kariyerini düşünen, duygusuz yapıya sahip lise öğrencisi bir kızdır.

Öğretmeninin isteğiyle bir gün kavga ettiği için kısa süreli uzaklaştırma cezası alan Yoshida Haru’ya ders notlarını götürür.

Herkes tarafından korkunç biri olarak tanınan Yoshida, aslında arkadaş canlısı, çok zeki, fakat duygularını iyi ifade edemeyen biridir. Yoshida’nın çevresinde arkadaş gibi gözüken menfaatçi insanların olması, duygusuz biri olmasına rağmen Shizuku’yu rahatsız eder.

Yoshida’nın da bu durumu fark etmesiyle artık çevresinde arkadaş olarak sadece Shizuku kalır. İkilinin bundan sonra arkadaşlıkları yavaş yavaş ilerleyecektir.

En iyi romantik animeler listemiz şimdilik bu kadar.

Komedi anime önerisi isteyenleri gerçekten eğlendirecek  En iyi komedi animelerine buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu