LinkedIn nedir? Ne işe yarar? Nasıl kaydolunur?

LinkedIn nedir? Ne işe yarar? Nasıl kaydolunur?

LinkedIn nedir

Şuanda iş dünyasına yönelik kurulmuş onlarca internet adresi bulunsa da, iş verenlerin ve iş arayanların en çok kullandığı, tercih ettiği platform LinkedIn olarak gösterilebilir. LinkedIn, 2002 yılında kurulan ve ilk olarak 2003 yılında internet üzerinden hizmet vermeye başlayan şirkettir. Peki LinkedIn ne işe yarar?

İş verenlerin aradığı nitelikteki çalışanları bulmasını kolaylıkla sağlayan bir platformdur diyebiliriz, eğer şirketinize bir çalışan arıyorsanız, gerekli kriterleri belirtip ilan verebilir, bu kriterlere uygun bir çalışanı şirket bünyenize ekleyebilirsiniz. LinkedIn üzerinde eğer iş arayan kimliğinizle kayıt olursanız, kayıt olurken size sorulan yeteneklerinizi profilinize ekleyerek, şirketlerinizin yeteneklerinize göre sizi seçmelerini sağlayabilir, veya uygun kriterlerde bir şirkete LinkedIn üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

LinkedIn, ülkemizde de yaygın olarak kullanılan bir platform olmasının yanı sıra Türkçe dil desteği de bulunmaktadır, bu sayede kayıt esnasında zorluk yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Eğer sizlerde iş veren veya çalışan kimliğinizi LinkedIn üzerinde oluşturmak istiyorsanız, BURADAKİ bağlantıya tıklayarak kayıt sayfasına yönelebilirsiniz.

linkedIn-kayıt

Kayıt esnasında adınızı, soyadınızı, e-posta gibi standart bilgilerinizi girebilir veya direk olarak Facebook hesabınız ile LinkedIn profilinizi oluşturabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra profilinizde “yetenekleriniz, bildiğiniz dil veya diller, mezun olduğunuz okul” gibi CV’nizi gösteren bilgileri profilinize ekleyiniz, işte bu kadar, artık LinkedIn hesabına sahipsiniz. Gelişmeler, yeni haber, bilgi ve güncel teknoloji için takipte kalınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.