LinkedIn nedir? Ne işe yarar? Nasıl kaydolunur?

Linkedin nedir, Linkedin ne işe yarar, Linkedin üyelik, Linkedin premium

Son güncelleme: 5 Mayıs 2020

Bu yazımızda iş ve kariyer odaklı popüler sosyal ağlardan Linkedin nedir, ne işe yarar, Linkedin’e nasıl üye olunur ve üyelik iptali nasıl yapılır detaylı olarak ele alacağız.

Linkedin hesabınız sayesinde çalıştığınız ya da yeni girmek istediğiniz bir sektörde çalışanları takip edebilme ve CV’nizi yayınlayabilme imkanına sahip olursunuz.

Linkedin nedir?

Linkedin,işverenler ile iş arayanların buluştuğu,iş dünyasından son gelişmelerin paylaşıldığı,tecrübeli kişilerin iş hayatları ile ilgili bilgi aktarımında bulunduğu bir sosyal ağdır.

Linkedin, Aralık 2002 de kurulmuş ve 5 Mayıs 2003 yılında başlatılmış temelde profesyonel ağlar için kullanılmıştır.

Sitede, Endonezya Arapça, Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca, Hollandaca, İsveççe, Danca, Rumence, Rusça, Türkçe, Japonca, Çekçe, Lehçe, Korece, Malayca ve Tagalog dahil olmak üzere 24 dilde mevcuttur.

Linkedin ne işe yarar?

Linkedin ağının asıl hedefi iş başvurularını kolaylaştırmaktır.Linkedin sayesinde işinizde nadir bilgileri öğrenebilir, paylaşabilir ve diğer meslektaşlarınız ile arkadaş olabilirsiniz.

Linkedin’e nasıl üye olunur?

Linkedin’e üye olmak son derece basit bir işlemdir. Yalnızca isim, soyad ve mailinizi yazarak kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

  • Linkedin’e üye olmak için uygulamayı çalıştırdığınızda karşınıza çıkan Hemen katıl butonuna dokunun.
  • Ardından üyelik form bilgilerini kabul ettikten sonra tekrar Hemen katıl butonuna dokunarak profilinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz

 

Birçok özelliğine ücretsiz erişim sağlayabileceğiniz Linkedin, Premium seçeneği de sunar. Linkedin Premium sayesinde tanımadığınız kişilerle mesajlaşmak gibi, ücretsiz versiyonda olmayan özellikleri kullanabilirsiniz.

Linkedin hesabı nasıl silinir?

Linkedin uygulamasını artık kullanmayacaksanız ve hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız bilgisayarınızın internet tarayıcısından linkedin.com adresine girip oturum açmanız gerekiyor. Ardından aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Linkedin sayfasının sağ üst kısmındaki profil resminizin üzerine gelin ve açılan menüden Gizlilik & Ayarlar‘a tıklayın.
  • Karşınıza gelen sayfadaki Hesap sekmesine geçiş yapın.
  • Ardından olarak Hesabınızı kapatın seçeneğine tıklayın.
  • Son olarak hesap kapatma sebebini seçin ve Devam butonuna tıklayın.

Linkedin Premium nedir? Ne işe yarar?

Buradaki yazımızda, LinkedIn Premium fiyatlarını ve LinkedIn Premium’un sağladığı avantajları bulabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol