Sosyal Medya

Whatsapp Konuşmaları Kalıcı Olarak Nasıl Silinir ?

Son Güncelleme: 19 Ocak 2017

Whatsapp Konuşmaları Kalıcı Olarak Nasıl Silinir yazımızda Whatsapp konuşmalarınızı tamamen nasıl sileceğinizi ve ulaşılamaz hale nasıl getireceğinizi anlatacağız.

Bireysel sohbetler için bireysel mesajları veya konuşmaları ve Grup Sohbetlerini silebilirsiniz. Silinmiş mesajlar kalıcı olarak telefonunuzdan silinir.

Whatsapp konuşmalarını yedeklerle birlikte silmiş olsanız bile Whatsapp geçmişi tamamen silme tamamen gerçekleşmez, Whatsapp database dosyası msgstore.db.crypt12 , dosyaları 7 gün tutar.Telefonunuzdaki iCloud yada diğer yedekleme uygulamaları bu yazışmalarınızın yedeklerini bulut hesaplarında tutar.

Whatsapp Konuşmaları Kalıcı Olarak Nasıl Silinir ?

Whatsapp sohbet yedeği silme ve sohbetleri kalıcı olarak silmek için öncelikle telefonunuza kurulu olan Google , iCloud gibi hesaplarınıza erişiminiz olması gerekiyor.

Whatsapp yedekleme bilgilerinizi görmek için Whatsapp-Sohbetler-Sohbet yedeği yolunu takip edebilirsiniz.

Whatsapp Konuşmaları Kalıcı Olarak Nasıl Silinir ?

iPhone telefonlarda Otomatik yedekleme özelliği kapalı durumdaysa, sohbetler yedeklenmeyecektir.

Sohbet yedeği seçeneğinde yedekleme özelliği kapalı olsa dahi, son yedekleme tarihini kontrol edin. Tüm yedeklelemeleri silmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Bulut hesabınıza giriş yaparak, yedeklemeleri tarihleri ile birlikte görebilirsiniz. Öncelikle bu klasörleri tamamen silin.

  • https://drive.google.com/drive/backups
  • https://www.icloud.com/#iclouddrive

Whatsapp Konuşmaları Kalıcı Olarak Nasıl Silinir ?

 

Android tefonlarda Whatsapp database klasöründe geçmiş tarihli konuşma yedekleriniz tutulmaktadır.

Dosya yöneticisi / Dahili depolama birimi ( SD Kart da olabilir / Whatsapp / Database yolunu takip ederek burada bulunan tüm dosyaları sildiğinizden emin olun. Dosya isimlerinden yedekleme yapılan tarih bilgilerini görebilirsiniz.

Whatsapp Konuşmaları Kalıcı Olarak Nasıl Silinir ?

iPhone, Android veya Windows telefonunuzu bilgisayarınıza taktıysanız bilgisayarınıza da otomatik bir yedek almış olabilir. Özellikle iPhone telefonlarda iPhone backup tool yazılımı ile geçmiş yedekler kurtarılmaktadır.

Telefonunuzu tekrar bilgisayara takarak , iTunes vb. bir yazılımla otomatik senkronize edilmiş herhangi bir yedek olmadığından emin olunuz.

Yukardaki tüm kontrolleri yaparak gerekli dosyaları sildiyseniz, whatsapp sohbet yedeği silme işlemi ve Whatsapp konuşma geçmişiniz kesinlikle kurtarılamaz !

Sadece profesyonel bir dosya kurtarma sistemi ile son 7 günlük konuşma geçmişiniz kurtarılabilir fakat bu tarz sistemler de oldukça pahalıdır.

Bu yazımızla whatsapp sohbeti silemiyorum sorusunuda bir anlamda cevaplamış olduk.

Whatsapp hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için ilgili makalelerimizi okuyabilirsiniz. Sitemizdeki WhatsApp ile ilgili tüm yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

.:: Whatsapp Yazı Tipi Boyutunu Değiştirme

.:: Whatsapp Kullanıcı Şikayet Etme

.:: WhatsApp’ta Karşı Tarafın Haberi Olmadan Mesaj Okumanın 3 Yolu

.:: Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu