Whatsapp’da Sesli Mesaj Gönderememe Sorunu ve Çözümü

Whatsapp’da Sesli Mesaj Gönderememe Sorunu ve Çözümü

Bu yazımızda Whatsapp’da sesli mesaj gönderememe yada ses mesajları alamama sorunu ve çözümü’nü anlatacağız

Whatsapp’da Sesli Mesaj Gönderememe Sorunu ve Çözümü

1 Android yada IOS cihazınızda “Rahatsız Etmeyin” özelliği açıksa bunu kapatın. Rahatsız Etmeyin özelliği Android / iPhone kullanıcılarının uyku sırasında veya araç kullanırken rahatsız edilmemek için kullanabilecekleri yararlı bir özelliktir. Ancak bu özelliği yanlışlıkla ektinleştirdiyseniz, telefonunuz tamamen sessiz moda geçer.

2 Cihazınızda otomatik indirme özelliği devre dışı bırakılmş ise Whatsapp’ta ses yada video dosyaları alamazsınız. Bu özellik aktifse bunu kapatın. 

Bunun için; 1 WhatsApp‘ı açarak sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun ve açılan menüden Ayarlar‘a dokunun. 2 Sonrasında sırasıyla Veri ve depolama kullanımı >Medyayı otomatik indir > Mobil veri kullanırken‘e dokunun. 3 Açılan pencereden Ses seçeneğini işaretleyin ve TAMAM butonuna dokunun. 4 Daha sonra Wi-Fi’ya bağlıyken seçeneğine dokunun ve Ses ile otomatik indirmek istediğiniz diğer medya seçeneklerini işaretleyin ve TAMAM butonuna dokunun.

3 Uygulama Önbelleği Temizleyin ve Telefonunuzu Yeniden Başlatın . Bunun için; Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > Depolama bölümüne gidip ÖNBELLEĞİ TEMİZLE butonuna dokunarak önbelleği temizleyin.

4 WhatsApp uygulamasını cihazdan kaldrarak yeniden yüklemeniz sorunu gidermekte kullanabileceğiniz bir diğer yöntem.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.