1. Ana Sayfa
  2. BİLGİSAYAR
  3. Windows 10 Fall Creators Update Nasıl Yüklenir ?

Windows 10 Fall Creators Update Nasıl Yüklenir ?

Windows 10 Fall Creators Update Nasıl Yüklenir ?

Bu yazımızda Microsoft tarafından kullanıcılara sunulan Windows 10 Fall Creators güncellemesinde bulunan yeniliklerle beraber Windows 10 Fall Creators Update Nasıl Yüklenir anlatacağız.

Windows 10 Fall Creators Update Sürüm 1709, kullanıcılar için sunulan dördüncü büyük güncelleme olarak karşımıza çıkıyor.

Önceki Microsoft Creators Update sürümünün devamı olan güncelleme ile cihazınıza katacağı birçok yenilik ve değişikliğin yanısıra cihaz güvenliği ile ilgili bir çok  güncelleştirme bulunmakta.

Windows 10 Fall Creators güncellemesinde bulunan yenilikler

Yeni Microsoft Fluent Design System ile geleneksel düz tasarım yerini modern bir tasarıma bırakıyor. Çok boyutlu tasarım teknikleri, transparanlık, bulanıklık, ışık ve hareket gibi eklemeler arayüzde fark yaratacak.

Artık OneDrive dosyalarına Dosya Yöneticisi kullanarak bulutta erişebilecek ve sürekli senkronizasyon yapmadan,indirmeden görüntüleyebilmeniz mümkün olacak.

Bu güncelleme ile yeni bir Fotoğraflar uygulaması geliyor. Fotoğraflarınızı  organize etme ve düzenleme ihtiyaçlarınızı bu uygulama sayesinde yapabileceksiniz. Uygulamanın Story Remix özelliği sayesindeyse fotoğraf ve videolarınızı seçip müzik, geçiş ve 3 boyutlu efektlerle harika slayt gösterileri hazırlayabileceksiniz.

Windows 10 Fall Creators Update Nasıl Yüklenir

Güncelleme sonrası yeni Karma Gerçeklik Görüntüleyici sayesinde oluşturduğunuz veya herhangi bir 3 boyutlu nesneyi çevrenizdeki dünyada görebileceksiniz. Bilgisayarınızdaki kamerayı kullanarak anında 3 boyutlu nesnenin de yer aldığı bir fotoğraf çekebilirsiniz.

Microsoft Launcher ile bilgisayarınız Android akıllı telefonunuzla daha iyi iletişim kurabilmekte. Bu sayede telefonunuzla başladığınız bir işi, evde bilgisayarınızda devam ettirebilirsiniz.

Edge internet tarayıcısı ile e-kitaplarınıza notlar düşebilir, favori kişilerinizi ve websitelerini Görev Çubuğu’na sabitleyebilirsiniz.

Windows 10 Fall Creators Update güncellemesi ile Fidye yazılımları için de daha fazla koruma sağlanacak.

Cortana ayalarında birçok düzenleme yapılırken, Windows Defender Güvenlik Merkezi yeni veri koruma özelliklerine kavuşacak. Güncelleme sonrasında tabii ki birçok hata ve güvenlik düzeltmesi de bilgisayarınıza yüklenmiş olacak.

Windows 10 Fall Creators Update Nasıl Yüklenir ?

Windows 10 Fall Creators Update yüklemek için en az 1 GHz hızındaki işlemci, 32-bit için 1 GB ya da 64-bit için 2 GB RAM, 32-bit için 16 GB ya da 64-bit için 20 GB boş alana sahip olmanız gerekiyor.

Windows 10 Fall Creators Update sisteminiz için hazır olduğunda Windows Update güncellemeyi indirmeniz ve yüklemeniz için size bildirimde bulunacak. Bildirim beklemek istemiyorsanız  buraya tıklayarak indireceğiniz Windows 10 Güncelleme Asistanı kullanarak güncelleme yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap