Windows 10 OneDrive Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Windows 10 OneDrive Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

OnDrive Microsoft’un  sunduğu bir bulut depolama hizmetidir. OneDrive Windows 10 ile birlikte yerleşik olarak gelmektedir. Bu yazımızda OneDrive kullanmak istemeyenler için Windows 10 OneDrive Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır anlatacağız.

Bulut depolama servisleri artık iyice popüler oldu.

Cloud/bulut servisleri; fotoğrafları, videoları ya da işle ilgili çok önemli belgeleri kısacası verilerimizi bilgisayar ile taşımak yerine internete yüklememize ve gittiğimiz yerde herhangi bir bilgisayardan internete bağlanarak ulaşmamızı sağlıyor. Böylece çok önemli dosyalarımız bilgisayardan silinse bile internet ortamına yüklediğimiz için bir yedeğine ulaşmak mümkün oluyor.

Bulut servislerinden biriside OnDrive. OneDrive Microsoft’un sunduğu bir hizmet ve Windows 10 ile yerleşik olarak geliyor. OneDrive’dan memnun değilseniz ve başka bir bulut depolama kullanıyorsanız OnDrive’ı sistemden kaldırmak isteyebilirsiniz.

Windows 10 OneDrive Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Windows 10 OneDrive Kalıcı Olarak kapatmak için;

OneDrive kaldırmak için kayıt defterinde biz dizi işlem ypmanız gerekiyor. Neyseki OneDrive kaldırmak isteyen sadece siz değilsiniz.

OneDrive kaldırmak için buradaki kayıt defteri girdi dosyasını indirin.

İndirdiğiniz Disable_SkyDrive_Integration.reg dosyasını masaüstüne kaydedin.  Daha sonra çift tıklayın ve çıkan uyarılara Evet diyerek cevap verin.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemden sonra OneDrive bilgisayarınızda tamamen kapatılacak ve çalışmayacaktır.

Artık bellekte çalışan aktif bir OneDrive olmayacak ve bilgisayarımdan baktığınızda OneDrive sürücünüsü göremeyeceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.