Windows 10 Parola Sıfırlama ve Değiştirme

Windows 10 Parola Sıfırlama ve Değiştirme

Bilgisayar şifresinin unutulması herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Windows 10 açılış şifrenizi unuttuğunuzda bilgisayarı nasıl açacağınızı bilmiyorsanız Windows 10 parola sıfırlama ve değiştirme işlemi nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

Windows 10 işletim sisteminde, oturum açmak için kullanılan parolanın unutulması halinde, kişilerin parola sıfırlama ile yeniden bir parola belirleyebilmesi ve sistemi sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilmesi mümkündür.

Windows 10‘a giriş yapmak için şifrenizi unuttuğunuzda hemen endişe etmeyin  çünkü şifreyi sıfırlamak için kullanabileceğiniz birçok çözüm var. Windows 10 oturum açma şifresini unutanlar için Windows 10 Parola Sıfırlama ve Değiştirme olduça basit bir işlemdir.

Windows 10 Parola Sıfırlama ve Değiştirme

[dropcap type=”circle”] 1 [/dropcap] Microsoft’un parola yenileme sayfasına gidin. “Parolamı Unuttum”a ve hemen ardından “ileri”ye tıklayın. Hesabınızla ilişkili e-posta adresinizi girerek adımları izleyin. Kimliğinizi kanıtlamak için bir doğrulama kodu almanız gerekmektedir. Bu doğrulama kodunu ne şekilde alacağınızı seçmelisiniz. Eğer telefon numaranızı daha önceden hesabınıza bağladıysanız SMS üzerinden, bağlamadıysanız yedek e-posta adresiniz üzerinden kodunuzu alabilirsiniz.

[dropcap type=”circle”] 2 [/dropcap] Windows 10’da parola sıfırlama diski oluşturma işlemi ile Windows 10 şifrenizi unutmanız durumunda tekrar şifrenizi kolayca kurtarabilirsiniz. Parola sıfırlama diski Windows 10’da parolanızı unuttuğunuz zaman kullanabileceğiniz bir .psw uzantılı dosyayı barındıran depolama birimidir. Windows 10’da Parola Sıfırlama Diski Oluşturmak için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.