Windows Hello Yazılımı Nasıl Aktif Edilir?

Windows Hello Yazılımı Nasıl Aktif Edilir

Merhaba. Bu yazımızda Windows 10 kurulumunda aktif olarak gelmeyen Windows Hello yazılımı nasıl aktif edilir, nasıl açılır anlatacağız.

Windows Hello Nedir ?

Windows 10 cihazlarda kullanılan ve yeni bir güvenlik sistemi olan Windows hello insanların tek bir bakış ya da tek bir dokunuş ile oturum açmalarını sağlıyor. Windows Hello, parmak izi, yüz veya iris kullanarak Windows 10 cihazlarınıza anında erişmeniz için sunulan daha kişisel ve daha güvenli bir yoldur.

Eğer PC’nizde kamera veya parmak izi okuyucusu varsa, Windows Hello’yu kullanarak kilit ekranını kolaylıkla atlayabilirsiniz. Windows Hello, Windows cihazlarında 2 saniyeden kısa bir sürede ve bir paroladan 3 kat daha hızlı bir şekilde oturum açmanızı sağlar. Böylece, Windows deneyiminizin, uygulama ve verilerinizin, hatta kullandığınız web siteleri ve hizmetlerin anahtarı sadece siz olursunuz

Windows Hello kurmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Windows Hello Yazılımı Nasıl Aktif Edilir ?

Windows Hello nasıl açılır başlamadan önce, PC’nizde Microsoft hesabı bilgilerinizle giriş yapmış ve bilgisayarınızı hesabınıza eklemiş olmanız gerekmektedir.

1 – Başlangıç menüsüne gidin ve Ayarlar > Hesaplar > Oturum açma seçenekleri’ni seçerek Windows Hello’yu kurun.

Windows Hello Yazılımı Nasıl Aktif Edilir ?
Windows Hello Nasıl Açılır ?

2 – Windows Hello bölümünde, bilgisayarınızda parmak izi okuyucu veya destekleyen bir kamera var ise yüz, parmak izi veya iris seçeneklerini göreceksiniz. Bunları kurduktan sonra hızlı çekme veya bir bakış ile oturum açabilirsiniz.

Not: Windows Hello uygulamasını kurarken sizden PIN isteyebilir.

Windows Hello, sadece yeni nesil Kinect kamerası benzeri 3 boyutlu algılama yapabilen kameralar tarafından destekleniyor. Windows 10 Hello kullanmak istiyorsanız bir parmak izi tarayıcısına ve 3B sensörlü bir de kameraya ihtiyacınız var.

Windows Hello ile çalışan cihazların listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

] }

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol