Yandex Arama Motoru’nu Bilgisayardan Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yandex Arama Motoru PC’den Nasıl Kaldırılır? Tamamen Silme 3

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Yandex Arama Motoru PC’den Nasıl Kaldırılır

Yandex Arama Motoru yada diğer ismi ile Yandex Bar, bir çok kullanıcının başına bela olmaktadır. Kaldırması oldukça zor olan Yandex Bar’ı nasıl tamamen bilgisayardan temizleyeceğinizi anlatıyoruz.

Yandex’i Bilgisayardan Kaldırma

Piyasaya Google’a rakip olarak hızlı bir giriş yapan, televizyon reklamları, program ve eklenti servisleri gibi pek çok uygulama ile kullanıcıların karşısına çıkan Yandex zaman, zaman istemsiz bir şekilde bilgisayara kurularak kullanıcıları rahatsız ediyor. Genellikle kullanılan uygulama ya da programların kurulumu sırasında yüklenen Yandex’i bilgisayarınızdan tamamen kaldırabilirsiniz.(Yandex Tarayıcıdaki Kayıtlı Şifrelere Nasıl Ulaşılır ve Nasıl Silinir?)

Yandex Toolbar Nasıl Kaldırılır?

Yandex Bar’ı bilgisayarınızdan temizlemek için Başlat > Denetim Masası > Program Kaldır > Yandex Bar yolunu izleyin ve eklentiyi kaldırın. Internet Explorer üzerine kurulan Yandex Bar’ı benzer şekilde kaldırabilirsiniz.

yandex-tarayıcısı

Firefox üzerine kurulan Yandex Bar’ı kaldırmak için tarayıcınızı açıp Araçlar/Eklentiler’i seçin ve kurulu olan eklentiler arasında yer alan Yandex Bar’ı seçerek kaldırın. Tarayıcıyı tekrar başlattığınızda Yandex Bar temizlenmiş olacaktır.

Google Chrome üzerine yerleşen Yandex Toolbar’ı kaldırmak için Chrome adres çubuğuna chrome://settings/ yazın ve açılan ekranda Uzantılar kısmına gelerek Yandex Toolbar’ı kaldırın. Kullanıcılar kısmında Yandex’i görmeniz durumunda yine aynı yolu izleyerek kaldırabilirsiniz.

Regedit Üzerinde Yandex Nasıl Kaldırılır?

yandex-regedit-temizleme-545x300

Yukarıda yer alan önerileri uygulamanıza rağmen Yandex’i temizleyemediyseniz Başlat’a girin ve Regedit yazarak enter’a basın. Açılan ekranda yukarıda yer alan fotoğrafta da görebileceğiniz gibi HKEY_LOCAL_MACHINE üzerine sağ tıklayın ve Yandex yazarak sonrakini bul’a basın. Sağ kısımda göreceğiniz startup kısmında www.yandex.com.tr olan bölümü www.google.com.tr olarak değiştirin.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol