Akıllı Telefonların SAR Değerleri

Akıllı Telefonların SAR Değerleri

Akıllı Telefonların SAR Değerleri

Son dönemde çıkan akıllı telefonların SAR değerlerini sizler için sıraladık. Galaxy S6, iPhone 6, One M9 ve LG G4 gibi cihazların SAR değerleri bakalım kaç?

Akıllı telefonları günümüzde yanımızdan pek ayırmıyoruz. Hatta bu cihazlar uyurken bile çok yakınımızda oluyor. Yıllardır  SAR değerleri üzerinde farklı tartışmalar yapıldı ve sonuç olarak radyasyonun vücuda büyük zararlar verdiği ortaya çıktı. Uzmanlar SAR değerinin en fazla 1.00 olması gerektiğinde hemfikir ancak yasal sınır 2.00 W/kg’a kadar izin vermekte.

SAR Değeri Nedir?

SAR (Specific Absoration Rate) yani “Özgül Soğurma Değeri” anlamına gelmektedir. Bu değer büyüdükçe telefonların vücuda yaydığı radyasyon miktarı artmakta ve sağlık açısından büyük sorunlar yaratmaktadır. SAR değerini düşük tutmak ve radyasyonu minimuma indirmek için firmalar büyük bir titizlik ile çalışıyor. Peki, en son çıkan akıllı telefonların SAR değerleri ne? Galaxy S6, iPhone 6, One M9 ve LG G4 gibi son dönemde çıkan akıllı telefonların SAR değerlerini sizler için bir araya getirdik.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.