En iyi Yetişkin Animasyon Dizileri

Galaksiler arası hikayeler, konuşan hayvanlar, sıradan kabul edilen oldukça tuhaf olaylar, birbirinden zeki karakterler, icatlar, mucitler… İşte yetişkin +18  animasyon dizileri

Animasyonlar sadece çocuklar için değildir. Komik, karanlık ve diğer her türde Yetişkin Animasyon dizileri tam size göre.

Galaksiler arası hikayeler, konuşan hayvanlar, sıradan kabul edilen oldukça tuhaf olaylar, birbirinden zeki karakterler, icatlar, mucitler… İşte yetişkin +18  animasyon dizileri

Yetişkin Animasyon Dizileri

Bojack Horseman

yetişkin animasyon dizileri,Yetişkin çizgi dizi,+18 Animasyon diziler

IMDB:8.5

Raphael Bob-Waksberg tarafından yaratılan bir Amerikan yetişkin animasyonlu komedi/drama dizisi olan Bojack Horseman; 1990’ların popüler kurgusal TV sitcom’u Horsin ‘Around filminde başrol oynayan bir antropomorfik At olan BoJack’in hayatını anlatıyor.

Oynadığı dizinin yayından kaldırılmasının üstünden 18 yıl geçtikten sonra, yani günümüzde, Hollywood’da yaşayan BoJack Horseman eski şöhretini kaybetmiş, her şeyden şikayet eden ve renkli renkli kazaklar giyen biri haline gelmiştir.

Kendi kişisel buhranlarını insan olan arkadaşı Todd ve bir kedi olan eski sevgilisi Prenses Caroline ile beraber atlatmaya çalışmaktadır.

Rick and Morty

yetişkin animasyon dizileri,Yetişkin çizgi dizi,+18 Animasyon diziler

IMDB:9.3

Yetişkin animasyon dizileri listemizdeki Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından Adult Swim için yaratılan bu yetişkin animasyon dizisi, Ailesini bilinmeyen bir zamanda bilinmeyen sebeplerden terk eden çılgın bilim adamı Rick Sanchez yıllar sonra geri döner. Kızı Beth, onun kocası Jerry ve çocukları Summer ve Morty ile birlikte yaşamaya başlar.

Rick bir dahidir, yıllar önce alternatif evrenlere ve farklı gerçekliklere gidebileceği bir portal tabanca icat etmiştir. Bununla sonsuz sayıda farklı gerçekliğe yolculuk edebilmektedir. Bu yolculuklarında kendisine hemen hemen her zaman kafası yavaş çalışan ergen torunu Morty eşlik eder.

Final Space

yetişkin animasyon dizileri,Yetişkin çizgi dizi,+18 Animasyon diziler

IMDB : 8.5

Orjinal olarak TBS kanalında yayınlanmış, sonradan uluslararası olarak yayın hakkını Netflix’in aldığı Yetişkin animasyon dizileri listemizdeki bu dizi 10 bölümden oluşuyor.

Kendi çevresinde ünlü bir astronot olan Garry Mooncake adında bir yardımcısıyla gezegenleri yok etmeye karar vermişlerdir. Evrenin teoride bittiği ve gerçekte var olduğunu gizleyenlere karşıda büyük bir savaş olacaktır. Tüm gizemleri ortaya çıkarmak isteyen bir grup ve tüm gizemini saklamak isteyen diğer grup arasında amansız bir savaş gerçekleşecektir

Big Mouth

yetişkin animasyon dizileri,Yetişkin çizgi dizi,+18 Animasyon diziler

IMDB:8.1

Gerçek hayatta çok yakın arkadaş olan, ünlü komedyen Nick Kroll ile Family Guy‘ın senaristlerinden Andrew Goldberg imzalı, sürreal bir animasyon dizisi geliyor: Big Mouth!

İki dost olan Nick Kroll ve Andrew Goldberg’ün bu cüretkâr komedisinde, ergenliğin mucizevi ve korkutucu yönleri, yeni yetme arkadaşların hayatlarını altüst ediyor.

Hem harika hem de korkunç olan bu hormonel ve fiziksel değişimi esprili bir şekilde anlatan “Big Mouth”; Family Guy’ın yaratıcılarından Andrew Goldberg, komedyen Nick Kroll ve yazar Jennifer Flackett tarafından yaratılmış.

Dilbert

yetişkin animasyon dizileri,Yetişkin çizgi dizi,+18 Animasyon diziler

IMDB:7.3

Scott Adams’ın çalışma hayatını makaraya almak amacıyla yarattığı Orta yaşlarda bir beyaz yakalının yaşamını anlatan çizgi karakter Dilbert, 1999 yılında aynı isimli çizgi romandan televizyon ekranlarına taşındı.

Dilbert iş dünyasını şekillendiriyor. Çalışanlar Dilbert ve çevresinde kendisinden bir şeyler buluyor, yöneticiler Dilbert’ten çıkardıkları dersler sayesinde verimliliği ve performansı artırıyor.

Toplamda 30 bölüm süren iki sezonuyla seride, temel yaratılış amacı konuşacak bir arkadaş olmak olan Dogbert (Chris Elliott)’le, yani köpeğiyle de sohbet eden Dilbert’in sıkıcı günlük yaşantısına, ünlü komedyen Kathy Griffin’in seslendirmesi ve aşırı derecede kıvırcık saçları ile iş yerindeki tek kadın karakter Alice de eşlik edenler arasında yer alıyor. 

King of the Hill

yetişkin animasyon dizileri,Yetişkin çizgi dizi,+18 Animasyon diziler

IMDB:7.3

Yetişkin animasyon dizileri listemizde yer verdiğimiz Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde geçen dizi, orta ekonomik sınıfa mensup bir ailenin mütevazi yaşantısını sitcom türünde anlatıyor.

Kıng of the Hill, Amerikan animasyon televizyon dizisidir. 12 Ocak 1997 ile 13 Eylül 2009 tarihleri arasında Fox’ta yayınlanan dizi, Mike Judge ile Greg Daniels tarafından yaratıldı. Şov, Arlen, Teksas’taki küçük bir kasabada yaşayan Hill ailesini konu edinmektedir.

Judge ile Daniels, diziyi, Judge’ın MTV’deki Beavis and Butt-head dizisinin bir yayınından sonra tasavvur ettiler, böylece şov 12 Ocak 1997 tarihinde Fox’ta yayınlanmaya başladı ve kanalın ilk hitlerinden biri olmayı başardı. King of the Hill, dünya genelinde sendikalaşmayı sağladı. Şov, Fox’un en uzun süredir yayınla olan dizilerinden biri olurken, Simpsonlar dizisinden sonra Amerika’nın en uzun süredir yayında olan ikinci şovu oldu. 2007 yılında Time dergisi tarafından tüm zamanların en iyi şovlarından biri olarak adlandırıldı. Dizinin tema müziği, The Refreshments tarafından yazıldı ve yorumlandı.

Fis for Family

yetişkin animasyon dizileri,Yetişkin çizgi dizi,+18 Animasyon diziler

IMDB:8.0

3 çocuğu ve eşiyle, bir de sorunlu işiyle hayat kavgası veren Frank ile beraber 1970’lere bir yolculuğa ne dersiniz?

Murphy ailesi 70’li yılların geleneklerini en azından o dönemi yeniden yaşamak ister. Dönemin hippi modası, müzik tarzı, aile arasındaki ilişkiler hatta yemek tarzı bile oldukça farklıdır.

Frank ne kadar o dönemleri özlemiş olsa da eşi ve çocukları modern çağda ayak uydurmak ister.

Bob’s Burgers

yetişkin animasyon dizileri,Yetişkin çizgi dizi,+18 Animasyon diziler

IMDB:8.1

En iyi komedi animasyon dizileri listemizdeki Loren Bouchard’ın yaratıcısı olduğu Bob’s Burgers, hepsi birbirinden farklı ve çılgın karakterler olan Belcher ailesinin fertlerini konu ediyor.

Bob’s Burgers dizisinin beyaz perde uyarlaması olan yapımda, hamburger restoranı işleten Belcher ailesinin maceraları konu ediliyor.
Tina, Gene ve Louise adında birbirinden ilginç üç çocuğa sahip olan Bob ve Linda Belcher, sahil kasabasında bir hamburger restoranı işletir. Restoranın üst katında yaşayan aile, oldukça lezzetli hamburgerler yapsa da satış konusunda pek de başarılı değildir.

Archer

yetişkin animasyon dizileri,Yetişkin çizgi dizi,+18 Animasyon diziler

IMDB:8.7

Uluslararası bir casus ajansı olan ISIS’te global sorunlar iyi eğitimli çalışanların birbirlerinin kafasını karıştırmak, birbirlerini ezmek ve ihanet etmek için kullandıkları fırsatlardır.

Tüm bunların merkezinde ise usta casus Sterling Archer vardır. Archer baskın annesi ve aynı zamanda patronu Malory ile birlikte çalışmaktadır. Archer bir yandan da eski kız arkadaşı Ajan Lana Kane ve onun yeni erkek arkadaşı ISIS müfettişi Cyril Figgis ile uğraşmak zorundadır.

Karakterler 1960’larda gibi giyiniyorlar, 1991’de dağılan Sovyetler Birliği’ne vurgu yapılıyor ve modası geçmiş bilgisayarlar kullanılıyor ama cep telefonu ve GPS gibi teknolojilerde mevcut. Yapımın yaratıcısı Adam Reed’e zaman-mekan ilişkisindeki bu durum sorulduğunda ise ‘iyi tanımlanmamış’ olduğunu söylemekle yetiniyor.

Beavis and Butt-Head

yetişkin animasyon dizileri,Yetişkin çizgi dizi,+18 Animasyon diziler

IMDB:8.7

Animasyon dizisi, canları sıkıldığı için arada sırada saçma şeyler de yapan iki heavy metal hayranı gencin hikayesini anlatıyor.

Dizi sosyallikten yeterince nasibini alamamış, heavy metal ve hard rock müzik kültürünü hayatlarının merkezine koyan, ergenlik çağına yeni adım atmış Beavis ve Butt-head etrafında dönüyor.

Bu iki gence göre her şey ya “süper”dir ya da “iğrenç”tir. Beavis ile Butt-head’in hayatı üç basit şeyin etrafında dönmektedir: Arada sırada okula gidip gelmek. Okulda hiçbir şey yapmıyor, öğretmenlerden nefret ediyorlar.

Sadece yetişkinlerin izleyebileceği +18 içerikli animasyon dizi listemiz şimdilik bu kadar. +18 animasyonlar listemizi sürekli güncel tutmaya çalışacağız.

Animasyon filmi arayışındaysanız  Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 20 animasyon filmi listemizde sizlere sunduğumuz en iyi netflix animasyon filmleri tavsiyelerimizi beğeneceğinize eminiz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu