WhatsApp’tan Yüklenen Fotoğraflar Otomatik Olarak Nasıl Silinir ?

Whatsapp sohbetleri esnasında iletilen çok sayıda fotoğraf, video telefonunuzun hafızasının bir anda dolmasına sebep olabiliyor. Peki WhatsApp’tan Yüklenen Fotoğraflar Otomatik Olarak Nasıl Silinir ?

Sosyal ağ uygulaması WhatsApp, kullanıcıların sohbetleri sırasında  birbirinden farklı medya dosyalarını paylaşmalarına olanak tanıyan zengin bir çevrimiçi mesajlaşma platformu olarak ilk sıralarda yerini alıyor.

Durum böyle olunca özellikle grup sohbetleri esnasında iletilen çok sayıda fotoğraf, video telefonunuzun hafızasının bir anda dolmasına sebep olabiliyor. Zira WhatsApp uygulaması ile fotoğraf yada video gönderme işlemi son derece pratik.

WhatsApp uygulaması üzerinden paylaşılan resimler, tıpkı emojiler gibi, kullanıcıların birbirleri arasında daha güçlü iletişim kurmasına neden oluyor. Bazı durumlarda birkaç cümleyle açıklanabilecek konu basit bir görsel yada emoji ile ifade edilebiliyor.

WhatsApp’tan Yüklenen Fotoğraflar Otomatik Olarak Nasıl Silinir ?

WhatsApp uygulaması ayarlarından görsellerin otomatik olarak  indirilmesi özelliğini devre dışı bırakmak istemiyorsanız fakat fazlalık olan resim ve videoların otomatik olarak silinmesini istiyorsanız sizlere bahsedeceğimiz Siftr Magic Cleaner uygulaması oldukça ilginizi çekecektir.

WhatsApp'tan Yüklenen Fotoğraflar Otomatik Olarak Nasıl Silinir ?

Magic Cleaner uygulamasının kullanımı son derece basit. Uygulama geçmişte yapmış olduğunuz konuşmalarınızda gönderilmiş olan ve artık kullanmadığınız fotoğrafların ve videoların WhatsApp sistemi üzerinden  kaldırılmasını sağlıyor. Bu sayede kolaylıkla telefonunuzda 100MB’dan 1GB’a kadar depolama alanı üzerinde yer açılmasını sağlayabiliyorsunuz.

Siftr Magic Cleaner uygulamasını Android işletim sistemli cihazlarınıza BU LİNKDEN indirebilirsiniz.

Magic Cleaner uygulamasını İOS işletim sistemli cihazlarınıza BU LİNKDEN indirebilirsiniz.

Magic Cleaner uygulamasını bağlantı üzerinden cihazlarınıza indirip kurmanızdan sonra WhatsApp uygulaması üzerinde nasıl kullanacağınızı detaylarını anlatmaya başlayabiliriz.

İlk olarak uygulamayı cihazınız üzerinde çalıştırın ve ardından karşınıza çıkacak olan küçük bilgilendirme ekranlarını geçerek uygulamanın ana ekranına gelin.

Uygulamanın ana ekranı üzerinde bulunan Clean sekmesine dokunarak silme işlemini başlatabilirsiniz.

Uygulama temizlik yapma konusunda oldukça hızlı olduğunu söyleyebiliriz 1 dakika içerisinde 1000 fotoğrafı temizleme kapasitesine sahip.

WhatsApp'tan Yüklenen Fotoğraflar Otomatik Olarak Nasıl Silinir ?

Siftr Magic Cleaner uygulamasını kullanarak cihazınızda bulunan ve işe yaramayan WhatsApp fotoğraflarını silmek son derece basit.

Bilmelisiniz ki, cihazınızda bulunan fotoğrafları sisteminizden kaldırmanın bundan daha hızlı bir yolu yok. Akıllı cihazınızda bulunan bir fotoğrafı tek tek kaldırmaktansa Magic Cleaner uygulamasını kullanmak fazlasıyla pratik.

Whatsapp Numara Engelleme Nasıl Yapılır ?

Kaynak:
Bu yazı 115 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android için 5 Ücretsiz Ses

Akıllı telefonunuzda ses kaydı almak için kullanabileceğiniz Android için 5 Ücretsiz

0 41 10 Ocak 2017

İnternette En Yaygın 7 Virüs

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası virüsler bilgilerinizi çalar ve bilgisayarınızı çökertirler. Bu

0 24 15 Ocak 2017

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir

Aşırı bilgisayar kllanımının vücudumuzda oluşturduğu bir takım zararlar vardır. Fazla Bilgisayar

0 3 16 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 49 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.