Google Drive Nedir? Android Telefondan Dosya Paylaşımı

Google Drive Nedir Android Telefondan Dosya Paylaşım

 

Google Drive Nedir?

Google Drive, teknoloji devi Google tarafından kullanıcılarına belli bir kotaya kadar (15 GB) ücretsiz olarak sunduğu bulut depolama hizmetidir. Eğer bir Gmail hesabınız var ise Google’ın Drive hizmetini de ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Drive uygulamasına yüklediğiniz dosyalarınıza istediğiniz yerden ulaşabiliyorsunuz. Bu dosyalarınızı Drive hesabınıza ister bilgisayarınızdan isterseniz mobil cihazlarınızdan yükleyebilirsiniz.

Android Telefonlardan Drive Uygulması İle Dosya Paylaşma

Eğer bir Android işletim sistemli akıllı telefon veya tabletiniz var ise Google Play Store’dan Drive uygulamasını hemen ücretsiz olarak indirin.

Android İçin Google Drive Uygulaması İndir

Ardından Google Drive uygulamasını açın ve paylaşmak istediğiniz dosyanın yanında bulunan işlemler işaretine dokunun. Bu şekilde dosyayı açtıktan sonra alt bölümde “Erişimi Olanlar” bölümüne gelin ve bu bölümdeki “Kişi Ekle” yazısına dokunun. Karşınıza çıkacak olan pencerede dosyanızı paylaşmak istediğiniz kişinin e-mail adresini girin. E-mail adresini girdikten sonra hemen alt bölümde bazı seçenekler göreceksiniz. Bunlar;

  • Düzenleyebilir
  • Yorum yapabilir
  • Görüntüleyebilir

Bu seçeneklerden birisini işaretleyin. Ardından bu seçeneklerin altında bulunan “Ekle” butonuna dokunun ve dosyanızı paylaşın. Böylece paylaştığınız kişiye bir bilgi e-maili gidecek ve bu mailde bir link verilecektir. O kiş de verilen bu link yolu ile paylaştığınız dosyaya erişebilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu