Smart TV - Uydu

Netflix İpuçları

Dijital video servisi Netflix deneyiminizi geliştirmek için işinize yarayacak Netflix İpuçları nı bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Dijital video servisi Netflix çevrimdışı modu ile birlikte ciddi bir kullanım oranına ulaştı.  En başarılı VoD (Video on Demand) servislerinden biri olan Netflix için dikkat çeken kullanım ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Netflix İpuçları

Netflix Veri Kullanımı Ayarlama : Netflix ipuçlarına veri kullanımı ile başlamak gerekiyor. Akıllı telefonlarımızda kullandığımız data miktarlarını verimli kullanabilmek ve takibini gerçekleştirmek için bazı detayları bilmek gerekiyor.

Hesabınız alanına girdikten sonra Profilim kısmına girdiğinizde bu detaylara erişebilirsiniz. Düşük kalitede bir video, 1 saatlik süre içinde yaklaşık 300 MB veri tüketiyor. Aynı süre izlenen orta kalitede bir içerik 700 MB civarı, yüksek kalitede bir video ise 1 saatlik sürede yaklaşık 3 GB veri harcayacaktır.

Netflix Offline izleme : Eğer, Netflix servisini offline olarak henüz kullanmaya başlamamışsanız, sunucu yoğunluğunun teorik olarak az olabileceği saatlerde bu servisten faydalanmak, kullanıcı deneyimini daha iyi seviyelerde tutacaktır.  (Bakınız : Netflix Çevrimdışı Dizi ve Film İzleme )

Netflix servisini bilgisayardan kullanıyorsanız ve WiFi bağlantınızda sorun varsa kullanım tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bitrate ayarlarınızı değiştirerek bu sorunu ortadan kaldırmanız mümkün. Chrome tarayıcısından CTRL + Shift + Alt + S  tuşlarına basarak yayın yöneticisi ayarlarına erişip dilediğiniz ayarları yapabilirsiniz. Bir diğer erişim yolu ise Shift + Alt + Sol fare tuşu kombinasyonudur.

#Netflix’in Gizli Kodları

Netflix’i klavye kısayolları ile hızlı kullanmak da mümkün. F tuşuna basarak tam ekran moduna geçebilir, Esc tuşu ile bu modu kapatabilirsiniz. PgDn ve PgUP butonları ise durdur/başlat işlevini görüyor. Shift + sağ ok ve Shift + sol ok ile ileri-geri sarma işlemini yapabilirsiniz. Klavyedeki tuşu ise mute işlevi görüyor.

#Netflix Video Arabelleğe Alma Sorunu ve Çözümü

Son Güncelleme: 24 Temmuz 2020

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu