1. Ana Sayfa
  2. OYUN
  3. 15 Maddede God of War!

15 Maddede God of War!

15 Maddede God of War!

15 Maddede God of War yazımızda PlayStation platformlarına Exclusive olan ve konsol dünyasının kendi dalında gelmiş geçmiş en iyi oyunu God of War serisi hakkında aklınızdaki tüm soruları cevaplayacağız.

Konsol dünyasının kendi dalında gelmiş geçmiş en iyi oyunu olan ayrıca PlayStation platformlarına özel olan God of War serisi hakkındaki tüm detaylara yazımızda ulaşabilirsiniz.

15 Maddede God of War!

PS2 ve PS3 dönemlerinde satış rekorları kıran God of War serisi, Spartalı bir komutan olan Kratos‘un hikayesini bizlere anlatıyordu. Ares tarafından ihanete uğrayan ve intikamının peşinde olan Kratos, bu dev intikam öyküsünde Pantheon‘un altını üstüne getiriyor ve dünyayı karmaşa ve yok oluşun eşiğindeyken terk ediyordu.

1 God of War nasıl bir oyun?

PlayStation markasına özel olarak piyasaya sunulan aksiyon-macera-fantastik karışımı bir oyundur God of War. Savaş tanrısının hayat öyküsüne değinmektedir.

2 Ana karakter olan Kratos kimdir?

Kratos, God of War serisinin ana karakteridir. ilk kez 2005’te, serinin ilk oyunu God of War ‘da göründü. Bu oyunda ailesinin intikamı için bir mücadele içinde olan Kratos’un davası serinin diğer oyunlarında da devam etti.

15 Maddede God of War!
Kratos

 

3 Oyun sadece PlayStation için mi mevcut?

Evet, God of War serisi daha önce kırılmaya çalışıldı ancak bu konuda başarılı olunamadı. God of War sadece PlayStation markasına özel bir oyundur.

4 Yeni çıkacak oyunun fiyatı nedir?

God of War’a eğer dijital olarak sahip olmak istiyorsanız mağaza üzerinden 209 TL – Kutulu olarak satın almak isterseniz ise 319 TL ödemeniz gerekmektedir.

5 Seri geçmiş oyunlar ile bağlantılı mı olacak yoksa yeni bir başlangıç mı?

Oyun, geçmiş serilerin devamı niteliğinde olacak ancak bu sefer Yunan toprakları yerine İskandinav mitolojisine gidiyoruz. Bu bir bakıma Kratos için yeni bir başlangıç olacak.

6 Yeni God of War’ın oynanış süresi ne kadar ve Multiplayer modu var mı?

Yeni God of War 25-35 saat civarında bir oynanış süresi sunacak. Yan görevler ile bu süre artırılabilecek. Maalesef multiplayer desteği bulunmayacak.

7 Geçmiş serilerde kamera açısı daha genişti ve kalabalık düşmanlar ile savaşabiliyorduk, aynısı bu oyun içinde geçerli mi?

Yapımcı oyuna yeni bir soluk getirmek adına seriyi baştan aşağı yenileme kararı aldı. Artık Kratos daha olgun ve yaşlı, eskisi kadar kalabalık düşman halkaları ile dövüşebilecek güçte değil.

8 Yeni God of War’ın hikayesi nedir?

Tanrıların gölgesinden uzakta bir adam olarak yaşayan Kratos, bilinmedik diyarlara, beklenmedik tehlikelere ve babalıktaki ikinci şansına uyum sağlamalı. Oğlu Atreus’la birlikte ikili, vahşi İskandinav topraklarında bir yolculuğa çıkacak ve oldukça kişisel bir görevi yerine getirmek için mücadele verecek.

9 God of War’ın toplamda kaç oyunu var?

Yeni God of War’ı saymazsak seri üçleme olarak planlandı, ardından araya birçok ara oyun sıkıştırıldı. Genellikle bunlar geçmişi anlatan yapımlar olarak karşımıza çıktı. Genelini toparlayacak olursak yeni oyunlar beraber toplamda 10 oyunu mevcut God of War’ın.

10 Yeni God of War bizlere ne gibi yenilik sunacak?

Öncelikle kamera bakış açısı tamamıyla omuz hizasına alındı. Ek olarak klasik savaş bıçaklarımızın yerine artık baltamız geldi. Sunduğu belkide en önemli özelliklerden biri 4K desteği sunacak olması oyunun. Pro sahipleri oyunu daha canlı ve gerçekçi bir şekilde deneyimleyebilecek. Oyunda bir oğlumuz var, artık tek başımıza mücadelelere girmeyeceğiz. Eskiden öldür ilerle mantığı mevuttu, artık oyun daha çok RPG öğeleri aldığı için sizin daha oturaklı hareket etmenizi istemekte.

11 Oyunda bir oğlumuz olacak. Daha önceki serilerde ona hiç değinilmedi. Atreus kimdir?

Olayın derinlerine inip mitoloji sayfalarını karıştırdığımızda Atreus’un, Zeus’un oğlu olduğu ve İskandinav mitolojisindeki karşılığının Ullr olduğu ortaya çıkıyor. Ullr karakteri, mitolojiye göre ok ve yayı oldukça iyi kullanan ve bunun doğrultusunda avcılık ile meşgul olan bir mitolojik tanrı. Henüz Atreus hakkında bize pek bir bilgi verilmedi, oyun çıkınca kim olduğunu daha net bir şekilde öğreneceğiz.

12 Genellikle oyunda hep baltamız ile savaşıyoruz, farklı bir silah seçeneği oyunda olacak mı?

Oyun baltalı saldırı üzerine kurulu olsada sadece bununla sınırlı değil. Yumruklarımız ve kalkanımız bizler için önemli bir silah. Kalkan ile sersemletme yapabilir yumruklar ile düşmanların işini bitirebilirsiniz. İlerleyen bölümlerde ufak sürprizler bizleri bekliyor olabilir.

13 Bulmacalar içerecek mi oyun?

Yapımda serinin ilk oyunlarında olduğu gibi birçok bulmacalar yer alacak. Bulmacaları çözmeden oyuncuların ilerleme kaydetmesi de mümkün olmayacak yapılan açıklamalara göre. Bu bulmacaların oyunda yer alacak olan dokuz farklı Realm yani diyara yayılmış olduğu da önemle vurgulandı.

14 Oyun hiç özel içerik sunuyor mu oyunculara?

Oyunun toplamda üç farklı sürümü piyasaya sunulacak. İlk olarak standart sürüm içerisinde; Dark Horse dijital sanat kitabı, Dark Horse dijital çizgi roman, God of War dinamik teması ve Ölümün Yemini zırh seti ve Sürgün Muhafızı kalkanı bulunacak. Koleksiyoncu Sürümünde ise; bir adet 24 cm lik Kratos & Atreus heykelciği yer alacak. Sınırlı Sürüm içerisinde ise sadece özel bir metal kutunun yanı sıra dinamik tema ve dijital çizgi roman sunulacak.

15 Oyunun resmi çıkış tarihi nedir?

Yeni God of War 20 Nisan 2018 tarihinde raflardaki yerini almış olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap