Bilgisayar

Adil Kullanım Kotası Sorgulama Nasıl Yapılır ?

İnternet servis sağlayıcılarının müşteri hizmetleri numaralarını yada OnLine işlem merkezlerini kullanarak Adil Kullanım Kotası Sorgulama yapabilirsiniz.

Bundan önceki yazımızda İnternet faturası fazla geldi ve kota aşımı yaşıyorum diyenler için Kota Aşımı Neden Olur, kotaya etki eden faktörler nelerdir buradaki yazımızda anlatmıştık.

İnternet hızı yavaşlıyor ve internet faturası çok geliyorsa kotanızı düzenli olarak takip ederek bu gibi sorunlara karşı önlem alabilirsiniz. Aşağıda yer verdiğimiz servis sağlayıcılarının Kota Sorgulama sayfası‘nda Adil Kullanım Kotası Sorgulama yapabilir bu ay kaç GB daha kullanım hakkınız olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

Adil Kullanım Kotası Sorgulama Nasıl Yapılır ?

TTNET Kota Sorgulama

Bunun için 444 1 444 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilir yada bu linke tıklayarak internet üzerinden şifrenizle kota sorgulama yapabilirsiniz.

TurkSat – UyduNet Kota Sorgulama

Buraya tıklayarak Turksat sistemine TC kimlik numarası, müşteri numarası, e-devlet şifresi, telefon veya e-mail adreslerinden birini kullanarak girebilir ve yapıp sorgulama yapabilirsiniz.

SuperOnline -Tellcom Kota Sorgulama

SuperOnline kota sorgulama  yapmak için  0532 532 00 00 Superonline müşteri Hizmetlerini arayabilir yada buraya tıklayarak kota sorgulamasını online yapabilirsiniz.

D-Smart – Smile ADSL  Kota Sorgulama

D-Smart kota sorgulama işlemlerini 0850 266 0 266 nolu müşteri hizmetlerini arayarak yada buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

TurkNet Kota Sorgulama

TurkNet müşteri hizmetleri numarası 0850 288 88 88’yi arayabilir yada buradan online sorgulama yapabilirsiniz.

Doping Kota Sorgulama

Doping ADSL müşteri hizmetleri numarası 0850 333 0 333‘ü arayabilir yada buradan online sorgulama yapabilirsiniz.

Cep Telefonları İçin Adil Kullanım Kotası Sorgulama

Avea Adil Kullanım Kotası Sorgulama

Faturalı hat sahibi iseniz; KULLAN yazıp 5555’e SMS göndererek İnternet Paketleri’nden kullandığınız miktarı sorgulayabilirsiniz.  Faturasız hat sahibi iseniz; KALAN yazıp 5555’e SMS göndererek İnternet Paketleri’nde kalan miktarı sorgulayabilirsiniz. Yada buraya tıklayarak OnLine işlem merkezini kullanabilirsiniz.

Turkcell Adil Kullanım Kotası Sorgulama Tıkla

Turkcell.com.tr üst menüde yer alan “Hesabım” sayfasına Turkcell şifrenizle giriş yapın. Açılan sayfada sol tarafta bulunan “Hat Özetim” bölümünden paketinizdeki kalan kullanımınızı görebilirsiniz. Ayrıca KALAN yazıp 2200’a SMS göndererek, telefonunuzdan *100#’yi tuşlayarak veya 0532 757 2222’yi arayarak kalan bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Yada buraya tıklayarak OnLine işlem merkezini kullanabilirsiniz.

Vodafone Adil Kullanım Kotası Sorgulama

Hesabınızda bulunan bakiye bilginize aşağıdaki yöntemlerle ulaşabilirsiniz. 7501’i arayarak mesajınıza BAKIYE yazıp 7501’e mesaj göndererek *123# yazıp arama tuşuna basarak USSD ile öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu