Android Uygulamalarındaki Reklamları Engellemek

Android Uygulamalarındaki Reklamları Engellemek

Android uygulamalarındaki reklamları engellemek için kullanılan araçlar genellikle banner’lar ile sunulan reklamları kaldırıyor ama ancak uygulama arayüzünde reklamların konumlandırıldığı alanlar boş piksellerden ibaret şekilde kalıyor. Bu şüphesiz sinir bozucu bir durum.

XDA geliştiricisi FatMinMin’in eseri olan MinMinGuard adlı Xposed modülü reklamları kaldırabildiği gibi boş reklam alanı meselesini de çözüyor. Reklam engelleme araçlarının doğası gereği bu işlem her durumda % 100 olumlu sonuç vermese de genellikle iyi iş çıkarıyor.

Aracı belirli uygulamalardaki rahatsız edici reklamları engellemek için ayarlayabiliyorsunuz. Peki MinMinGuard’ı nasıl yükleyebilirsiniz? Öncelikle root erişimi sağlanmış ve Xposed framework kurulmuş bir akıllı telefona ihtiyacınız var. Bu işlerde yeniyseniz biraz araştırma yapmanız gerekebilir, ancak akıllı telefonunuzda bu koşulları önceden sağladıysanız aşağıdaki işlemleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Android uygulamalarındaki reklamları engellemek oldukça kolay.

Android-Uygulamalarındaki-Reklamları-Engellemek-5

Android Uygulamalarındaki Reklamları Engellemek

Xposed Installer uygulamasını açın, “Download” butonuna dokunun, MinMinGuard için arama yapın. Modülün kartına dokunun ve indirme sayfasına gidin. Versiyonlara dokunun ve “Download” butonunu kullanın.

Android-Uygulamalarındaki-Reklamları-Engellemek-1-1024x606

MinMinGuard’ı tıpkı diğer uygulamalar gibi yükleyin. Ama yüklendikten sonra açmayın. Bunun yerine “Done” seçeneğine dokunun, Xposed Installer sayfasına geri dönün ve MinMinGuard için bir onay işareti koyun. Ardından cihazınızı yeniden başlatın.

Android-Uygulamalarındaki-Reklamları-Engellemek-2-1024x606

Cihazınız yeniden başladıktan sonra uygulama çekmecesini açın ve MinMinGuard uygulamasını bulun. Bulamazsanız Xposed Installer’ı açın, “Modules” e dokunun ve ardından MinMinGuard’a dokunun. Uygulamaya bu şekilde erişebilir ve kullanabilirsiniz. Eğlence şimdi başlıyor! Reklamlarını engellemek istediğiniz uygulamayı seçin. Bunun yerine tüm uygulamaları seçebilir ve reklamlarının kalmasını istediğiniz uygulamalardaki işaretlemeyi kaldırabilirsiniz. Son olarak “Settings” e girin, “Show system apps” seçeneğini işaretleyin.

Android-Uygulamalarındaki-Reklamları-Engellemek-3-1024x606

MinMinGuard harika bir araç ama belki de kaldırmak isteyeceksiniz. Bunun için Xposed Installer uygulamasını açın, “Modules” bölümüne gidin ve MinMinGuard’ın işaretlemesini kaldırın. Ardından Android işletim sisteminin “Ayarlar” menüsündeki “Uygulamalar” bölümüne gidin ve MinMinGuard’daki “Kaldır” butonuna dokunun. Akıllı telefonunuzu yeniden başlatın.

Android-Uygulamalarındaki-Reklamları-Engellemek-4-1024x606

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu