Alternatif en iyi E-Posta Servisleri

Ücretsiz e-posta servisi arıyorsanız kullandığınız e-postanıza alternatif en iyi e-posta servislerini sizler için derledik.

E-Posta (Elektronik Posta), bilgisayar ve internet teknolojileri sayesinde internet üzerinden haberleşmeye yardımcı olan, iki veya ikiden fazla kişi arasında bilgi alışverişini kolaylaştıran haberleşme sistemidir.

İlk e-posta 1971 yılında Ray Tomlinson tarafından gönderilmiştir. İnternetin yaygın hala gelmesiyle birlikte standart postadan binlerce kat daha hızlı ve ücretsiz olan e-posta’lar sayesinde 1996 yılına geldiğimizde elektronik postalar normal yollarla gönderilen postalardan sayı olarak kat kat daha fazla gönderilmiş ve alınmıştı.

Günümüzde de elektronik postalar hiç şüphesiz normal postaya oranla çok daha fazla gönderim ve alım sayısına sahiptir.

Çeşitli zamanlarda her zaman yeni bir e-posta ihtiyacımız oluyor ve  ücretsiz e-posta servisi arıyorsanız bu liste tam size göre.

Alternatif en iyi E-Posta Servisleri

Aşağıda sizlere sunduğumuz alternatif en iyi e-posta servislerinden çoğunun kullanımı kolay web arayüzü de bulunuyor.

Hushmail

en çok kullanılan e posta servisleri

Hushmail, iPhone, Android ve BlackBerry’de çalışan web tabanlı bir e-posta servisidir. Hushmail’de reklam yok ve 25 GB depolama hakkınız var. Şu etki alanlardan birini seçebilirsiniz: @hushmail.com, @hushmail.me, @hush.com, @hush.ai ve @mac.hush.com Ayrıca hesaplarınızı aktif tutmak için minimum üç haftada bir oturum açmanız gerekir.

Zoho

en çok kullanılan e posta servisleri

Zoho, kendi etki alanlarınızla çalışan güvenli ve reklamsız bir e-posta barındırma hizmetidir. Ücretsiz planda bir etki alanı barındırabilir ve her kullanıcıya sunulan 5 GB depolama alanına sahip olabilirsiniz. Zoho, POP ve IMAP’ı destekleyen herhangi bir mobil cihazda ya da site üzerinde çalışabilir.

Mail.com

en çok kullanılan e posta servisleri

Mail.com, 200’den fazla alan arasından seçim yapmanıza izin veren ücretsiz bir e-posta sağlayıcısıdır. Grafik tasarım ile uğraşıyorsanız “@graphic-designer.com” şeklinde bir etki alanı, hobilerinizle ilgili bir alan adı istiyorsanız “@petlover.com” şeklinde bir etki alanı alabilirsiniz. Seçenekler sayısız çokluktadır, ilgi alanınıza bağlı olarak bir etki alanı bulacağınızdan eminiz.

Outlook.com

en çok kullanılan e posta servisleri

Outlook, Hotmail’in yerini tutan bir e-posta sağlayıcısıdır. Microsoft kullanıcıları hayatlarında bir kereliğine de olsa Hotmail’i kullanmıştır. Outlook neredeyse sınırsız bir depolama alanı sunar. Outlook, kullanıcılarına ayrıca büyük bir sosyalleşme imkânı verir. Facebook kişilerinizi içe aktarabilir, onlara e-posta atabilirsiniz. Arkadaşlarınızın güncellemelerini görüntüleyebilir, Facebook fotoğraflarınıza, videolarınıza ve durumlarınıza Outlook’dan erişebilirsiniz.

GMX

en çok kullanılan e posta servisleri

GMX, Mail.com’un sahibi olduğu için sınırsız e-posta depolama ve ek dosyalar için 50 MB’lık bir sınır bekleniyor fakat GMX sadece @gmx.com etki alanını kullanmanıza izin verir. GMX ayrıca istenmeyen e-postaları engellemenize yardımcı olmak için karmaşık bir anti-spam filtresi kullanır ve gelen e-postaları çeşitli virüslere karşı tarar. Verilerinizi korumak için kullanılan birkaç farklı yedekleme sistemi ve belgelerinizi, fotoğraflarınızı ve videolarınızı saklamak için ek olarak 2 GB alan vardır.

Inbox.com

en çok kullanılan e posta servisleri

Inbox yanında 5 GB depolama alanı, 50 MB’lık bir ek sınırlaması getirir. Fotoğraflarınızı arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmanıza olanak verir. Takvim, hatırlatıcılar, görev yöneticisi ve listeler, fikirler, yapılacaklar ve çok daha fazlası için harika bir not özelliği içerir.

Yandex

en çok kullanılan e posta servisleri

Yandex size 3 GB depolama alanı veren ücretsiz bir e-posta sağlayıcısıdır. Windows programını kurmak, bir ya da iki dosya yüklemek veya bir arkadaşınıza Yandex’in bu hizmetinden bahsetmek gibi birkaç görevi yerine getirirseniz 7 GB depolama alanı gibi kilitleri açabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu