Ana Karakterin Güçlü Olduğu Animeler

Ana karakterin güçlü olduğu animeleri izlemesi gerçekten daha bir keyifli oluyor. Özellikle ana karakterin ezik olmayıp, çok güçlü ve aynı zamanda da karanlık olduğu animeler bence müthiş keyifli.

Animelerde ana karakterler güçlü olduğundan her şey daha güzelleşiyor, e bu ana karakterin birde karanlık yüzü varsa resmen tadından yenmiyor. İşte ana karakteri güçlü olduğu kadar bir o kadarda karanlık olan animeler.

Ana Karakterin Güçlü Olduğu Animeler

Hellsing Ultimate

Karanlık ve Güçlü Karakterli Animeler

IMDB : 8.3

Yapım: 2006-2012

Ana karakterin güçlü olduğu animeler listemizde ilk sırada bulunan, Hellsing Ultimate serisi de tıpkı diğer 13 bölümlük seri ile paralel giderek başlıyor. Cheddar adlı bir köyde insanlar geceleri kaybolmaktadır ve olayları araştıran polislerin de çabası nafiledir çünkü işin arkasında vampir bir rahip vardır. İşin içinde bir vampir olunca olay yerine İngiltere’de kraliçe adına çalışıp vampir avlayan Hellsing teşkilatı girer.

Death Parade

Karanlık ve Güçlü Karakterli Animeler

IMDB : 8.0

Yapım: 2015

Death Parada ana karakterin ezik olmadığı animelerden biri.

Death Parade adlı animeye göre insanlar ölünce ruhları gidecekleri son duraktan önce gizemli kulelerde bulunan yine gizemli barlara yollanır. Burada onları bir barmen ama aynı zamanda bir yargıç olan birisi karşılar. Bu barlara gelen insanlar öldüklerinden ilk bakışta bihaberdir ve öldüklerini bırakın yakın geçmişlerini bile hatırlayamazlardır. Yargıç ise tam tersine ölen şahısların tüm hafızalarına sahiptir.

Noragami

Karanlık ve Güçlü Karakterli Animeler

IMDB : 8.0

Yapım: 2014-2016

Ana karakterin güçlü olduğu Animeler listemizdeki diğer bir anime olan Noragami, konusunu Japonya’nın milli dini olan Şintoizm’den alan bir diğer anime yapımıdır. 8 milyon Tanrı’nın var olduğuna inanılan din akabinde birçok efsaneyi de beraberinde getirmiştir. Yine Tanrılardan ilham alınan hikayemizde ise ana karakter başıboş bir Tanrı olan Yota. Gerçek dünya ve ahiret arasında kalan ruhların bir kısmı Tanrılara hizmet ederken bir kısmı ise ayakashiye dönüşerek insanların işlerine burnunu sokmaktadır.

Noragami ana karakterin çok güçlü olduğu Animelerden biri.

Overlord

Karanlık ve Güçlü Karakterli Animeler

IMDB : 7.8

Yapım: 2015

Hikayemiz dünya çapında çok popüler olan bir oyun Yggdrasil içinde geçiyor. baş kahramanımız Momonga, oyunun serverlarının kapanmasının ardından oyundan çıkmayarak sonrasının ne olacağını merak eder. Kendi klanındaki tüm arkadaşlarının oyunun kapanmasından önce onu terk etmesiyle beraber yalnız kalır, oyun kapandıktan sonra hiç düşünmediği olaylar içinde kendini bulur. Yggdrasil’deki en güçlü iskelet büyücü haline gelen Momonga kazandığı yeni güce anlam verememektedir ve kafasında tonlarca soru işareti oluşur

Darker Than Black: Kuro no keiyakusha

Karanlık ve Güçlü Karakterli Animeler

IMDB : 7.8

Yapım: 2007-2010

10 yıl önce Tokyo’da, Hell’s Gate (Cehennem Geçidi) denilen ve analiz edilemeyen tuhaf bir alan belirir. Aynı anda, paranormal güçlere sahip psişik insanlar ortaya çıkar. En güçlü psişik ajanlardan biri olan Hei, gözleri görmeyen ortağı Yin’le birlikte Hell’s Gate’in sırrını çözmeye çalışan onlarca kişiden sadece ikisidir.

Yojo Senki: Saga of Tanya the Evil

Karanlık ve Güçlü Karakterli Animeler

IMDB : 7.7

Yapım: 2017

Tanrıyı sinirlendirdiği için alternatif bir evren’de tekrardan dünyaya küçük bir kız vardır. Bu kız aslında normal yaşamında yetişkin bir iş adamıdır. Geçmiş hayatındaki tecrübeleri ve gücü sayesinde fantastik olan bu dünyada savaşlar’da ön saflarda yer alır. Büyünün ön planda olduğu bu gerçeklikte resmen durdurulmaz bir savaşçıdır.Fakat bu kız gerçek anlamda psikolojik sıkıntıları olan psikopat bir kişiliğe sahiptir , kendinden başka kimseyi önemsemez ve güce değer verir.Bu dünya’da en iyi olmak ve en üste tırmanmak için her yola başvuracaktır.

Noblesse: Awakening

Karanlık ve Güçlü Karakterli Animeler

IMDB : 7.7

Yapım: 2016

820 yıl boyunca derin bir uykuda kaldı. Uyandığında, insanlığın ilerleyişi ve bilimsel atılımları karşısında şaşkına dönmüştü. Yeni teknolojiler ve hayat tarzları yüzünden hatırladığı o topraklar artık ona yabancı geliyordu. Bunun üstüne, Cadis Etrama di Raizel bu çağa adapte olabilme amacıyla günlerini geçirmeye başlar.

Casshern Sins

Ana Karakterin Güçlü Olduğu Animeler

IMDB : 7.3

Yapım: 2008

Braiking Boss, dünyada bir robot krallığı kurmuştur. Ancak Luna adında bir kız ortaya çıkmış ve insan ırkı, Luna’yı kurtuluşları olarak görmüştür. Braiking Boss, bu ortaya çıkan tehdit karşısında en güçlü 3 robotunu gönderir: Casshern, Dio, Leda… Üçünden sadece Casshern, Luna’ya ulaşır ve onu öldürür ancak Luna’nın ölümü, dünyaya da yıkım getirir.

Gantz

Karanlık ve Güçlü Karakterli Animeler

IMDB : 7.3

Yapım: 2004

Ana karakterin karanlık ve güçlü olduğu 10 Anime listemizde bulunan Gantz filmi japonya yapımı ve bol aksiyonlu bir animasyon filmi. Dünya insanların hayal edebileceğinden çok fazla gelişir herkes bir amaç uğruna savaşmaya devam ederler kendi amaçlarına hizmet etmek için henüz yeni öldürülen ve sonrasında teknoloji sayesinde tekrar hayata döndürülen ve geliştirdikleri silahları bu kişilere vererek kendi amaçlarına hizmet etmeleri istenecektir.

Code: Breaker

Karanlık ve Güçlü Karakterli Animeler

IMDB : 7.0

Yapım: 2012

Derslerinde başarılı, çok iyi Aikido yapan, aynı zamanda güzel bir kız olan lise öğrencisi Sakura Sakurakouji, bir gün otobüsle evine dönerken pencereden birinin insanları mavi bir ateşle diri diri yaktığını görür. Telaşla olay yerine gittiği zaman ise çevrede bu olayla ilgili hiçbir ize rastlayamaz.

Ana karakterin güçlü olduğu animeler yazımız sona erdi.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu