Mobil

Android Cihazlar için En İyi Video Oynatıcılar

Telefonunuzla yerleşik olarak gelen video oynatıcısı uygulamasından memnun değilseniz aşağıda sunduğumuz Android Cihazlar için En İyi Video Oynatıcılardan birini kullanabilirsiniz.

Android cihazlarımız genel olarak dahili bir medya oynatıcı ile geliyorlar. Fakat her zaman bu Android video oynatıcılar bize aradığımız özellikleri sunmuyorlar. Altyazı desteği, ses kanalı değiştirme, daha geniş format desteği, ağ üzerindeki videoları oynatma gibi seçenekler alternatif video oynatma uygulamlarını tercih etmemize neden oluyor. Peki Android Cihazlar için En İyi Video Oynatıcılar hangisi?

İşte bu yazımızda en iyi Android video oynatma uygulamalarını listeleyeceğiz. Bu sayede ihtiyaçlarınıza hitap eden video oynatıcıyı belirleyebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android Cihazlar için En İyi Video Oynatıcılar

Kendi çektiğiniz videolar ya da indirdiğiniz videoları rahatlıkla izleyebileceğiniz, bir çok video formatına destek veren en iyi video oynatıcılar.

VLC Player

VLC Player

Bilgisayarlarda yıllardır kullandığımız başarılı medya oynatıcı VLC Player‘ın Android versiyonu, yazılımın bilgisayar versiyonunu aratmayacak yeterlilikte. Dahili codec desteği sayesinde VLC Player birçok videoyu sorunsuzca oynatabiliyor. Altyazı desteği, ses dilini değiştirebilme imkanı, MP3 gibi ses dosyalarını da oynatma VLC Player’ın özellikleri arasında.

En İyi Video Oynatıcılar arasında bulunan VLC Player ile Android cihazınızın dahili veya harici depolama biriminde yer alan videoların yanısıra kablosuz ağınızda yer alan cihazlarda depoladığınız videoları da izleyebiliyorsunuz. Bu sayede yerinizden kalkmadan bilgisayarınızda yer alan videoları Android cihazınızdan izleyebiliyorsunuz. Ekolayzıra sahip olan uygulama bu özelliği sayesinde Android cihazınızın hoparlörlerinin veya kulaklıklarınızın yetmediği durumlarda size yardımcı olabiliyor.

Android Cihazlar için En İyi Video Oynatıcılar
The app was not found in the store. :-(

Kodi

Kodi

Eskiden XBMC Media Player adıyla anılan açık kaynak kodlu medya oynatıcısı Kodi aslında Android TV’ler ve Android destekli medya oynatıcılar için tasarlanmış bir video oynatıcı. Kodi’nin bu geliştirilme amacı uygulamanın arayüzüne de yansıyor. Belki de uygulamanın en güzel yönü olan arayüzü televizyonunuzda veya büyük ekranlı mobil cihazlarınızda kaliteli bir medya oynatıcısı kullanıyormuşsunuz hissi yaratıyor.

Kodi’nin bir diğer önemli özelliği eklenti desteği. Uygulama için gelişştirilen eklentiler sayesinde birçok yeni özelliği uygulamaya kazandırabiliyorsunuz.

Kodi
Price: Free

BSPlayer

BSPlayer

BSPlayer da VLC gibi ilk önce bilgisayarlarda ünlü olmuş video oynatma çözümlerinden. BSPlayer’ın Android versiyonu ise bir hayli uzun zaman önce yayınlanmıştı. Donanım hızlandırma desteğine sahip olan BSPlayer, Android cihazınızın çok çekirdekli işlemcilerinden faydalanarak video oynatma performansını yükseltiyor. Bu da yüksek çözünürlük videoların takılmadan oynatılabilmelerini ve pilinizin daha uzun süre dayanmasını sağlıyor.

Çalma listesi oluşturma, altyazı desteği, farklı ses dili seçimi yapabilme, ağ üzerindeki cihazlardan video oynatma BSPlayer’ın diğer özellikleri arasında.

BSPlayer
Price: Free

gPlayer

gPlayer

gPlayer sahip olduğu ilginç özellik ile benzerlerinden ayrılan bir medya oynatıcı. Altyazı desteği, geniş format desteği, ağ üzerinden video oynatabilme özelliklerine sahip olan gPlayer aynı anda 6 farklı video oynatabiliyor. Yani gPlayer ile farklı video pencereleri açabiliyor ve bu pencerelerde farklı videolar oynatabiliyorsunuz.

GPlayer
Price: Free

MX Player

MX Player

MX Player, Android işletim sistemi için geliştirilmiş en eski video oynatıcılar arasında. MX Player kullanıcı dostu bir arayüz sunmasının yanında eklenti desteğine de sahip. Bu sayede medya oynatıcının DTS ve AC3 gibi ses formatlarını desteklemesini sağlayabiliyorsunuz. Çok çekirdekli işlemci desteği ve donanım hızlandırma, altyazıları düzenleyebilme, zoom yapma, çocuk kilidi uygulamanın diğer özellikleri arasında.

MX Player
Price: Free

MoboPlayer

MoboPlayer

MoboPlayer listemizdeki diğer video oynatıcılarda yer alan özelliklerin çoğuna sahip bir uygulama. Geniş format desteği, altyazı desteği, aynı ekranda birden fazla altyazı kullanabilme, ağ üzerinden video oynatabilme, küçük video pencereleri oluşturarak diğer uygulamaları kullanırken MoboPlayer üzerinden video seyedebilme uygulamanın özellikleri arasında.

MoboPlayer’ın dikkat çeken özelliği ise video izlerken ekran görüntüsü alabilmenize, videodan gifler yapabilmenize ve istediğiniz bölümleri keserek kısa videolar oluşturmanıza imkan vermesi.

MoboPlayer
Price: Free

Archos Video Player

Archos Video Player

Archos Video Player listemizdeki tek ücretli video oynatma uygulaması. Uygulama donanım hızlandırma özelliğiyle Android cihazınızın çok çekirdekli işlemcisinden faydalanabiliyor, Ağ üzerindenki kaynaklardan video izleme, videolardaki ses dilini değiştirebilme, Android TV için özel arayüz uygulama özellikleri arasında.

Archos Video Player’ı tercih etmenizi sağlayacak sebep ise film arşivinizi saklarken sunduğu derli toplu görünüm. Archos Video Player ile filmleriniz tıpkı Netflix’te göründüğü gibi listeleniyor, filmlerin posterleri ve arka planları otomatik olarka indiriliyor. Ayrıca Archos Video Player içinde otomatik altyazı indirme özelliği bulunuyor.

Archos Video Player’ı geçerli bir tercih yapan bir diğer sebep de uygulamanın sahip olduğu torrent desteği. Daha önceden indirmiş olduğunuz .torrent uzantılı dosyaları tanıyabilen uygulama bu dosyalar ile paylaşılmış olan videoları oynatabiliyor.

Archos Video Player
Price: ₺16,99

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu