Android Ekrana Çift Dokunuş ile Kilit Açıp Kapama

LG’nin geliştirdiği ve insanları adeta bağımlısı yapan Knock On yani ekrana 2 kere hızlıca tıklayarak ekranı açma teknolojisi her telefonda yapılabilir. Android Ekrana Çift Dokunuş ile Kilit Açıp Kapama nasıl yapılır ?

LG Modellerinden tanıdığımız Android Ekrana Çift Dokunuş ile Kilit Açıp Kapama özelliğini, Android cihazlarınıza  getirebilirsiniz. Bu özellik, tuş kilidini fazla kullanmak istemeyen veya bu özellik hoşuna gidenler için oldukça yararlı olacaktır.

Android Ekrana Çift Dokunuş ile Kilit Açıp Kapama

LG telefonların bir kaç serisinde gördüğümüz ekrana çift tıklayarak ekran kapatma özelliğini sizde kendi telefonunuzda kullanbilirsiniz, üstelik rootsuz bir şekilde. Genelde tuş kilidi ile uğraşmak istemeyenler için birebir yapılmış bir özellik. Ekrana çift tıkladığımızda ekran kapanıyor ve tuş kilit otomatik olarak devreye giriyor.  Knock On adındaki uygulama ile bu özelliği kendi telefonumuzda kullanabiliriz.

Knock on ismi ile LG telefonlarda yer alan bu özellik, bir kaç Android uygulaması ile başka Android uygulamalarına da entegre edilebiliyor.

Bu özellik ile tuş kilidinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıda bu özeelik için 2 uygulama tanıttık.

1.Uygulama (Solo Launcher)

Buraya tıklayarak Solo Launcher isimli uygulamayı Google Play Market üzerinden telefonunuza indirip kurunuz.

Uygulamayı kurduktan sonra Solo Ayarları > Haraketler kısmına geliniz. Burada yer alan Çift Dokunma ( Turn-off-screen ) özelliğini seçiniz.

Android Ekrana Çift Dokunuş ile Kilit Açıp Kapama-Solo Launcher

Solo Launcher Free Android cihazlarınızı kişiselleştirebilmek için kullanabileceğiniz ücretsiz ve hızlı çalışan bir uygulamadır. En hızlı Android başlatıcılarından biri olarak kabul edilen Solo Launcher Nova/GO/Apex/Holo temaları ve duvar kağıtları ile uyum içinde çalışıyor.

Basit, açık ve kafa karıştırmayan bir arayüze sahip olan Solo Launcher Free’de birbirinden şık temalar ve duvar kağıtları bulunmakta. Uygulamada ayrıca kullanıcıların güvenliğini korumak için uygulama gizleyebilme özelliği de eklenmiş.

Solo Launcher Free’de bulabileceğiniz bazı özellikler;

  • Okunmamış mesaj sayacı
  • Çok sayıda duvar kağıdı ve tema

2.Uygulama (TapTap Screen Lock Android)

TapTap Screen Lock Android uygulamasını da Launcher kurmadan kullanmak isteyenler için paylaşalım. Ekranın boş kısmına iki kere art arda dokunduğunuzda telefonunuzu kilitleyebilirsiniz. Bu uygulamayı şu adresten indirebilirsiniz.

Android Ekrana Çift Dokunuş ile Kilit Açıp Kapama-TapTap Screen Lock Android

TapTap Screen Lock nasıl kullanılır?

  • Uygulama ana ekranından “ON/OFF” simgesine dokunarak uygulamayı aktif edin.
  • Sadece ekranın merkezine dokunarak kilitlemeyi etkinleştirmek için “ONLY SCREEN CENTER” simgesini aktif edin.
  • Sadece “Home” ekranında kilitlemeyi aktifleştirmek için “ONLY ON HOME SCREEN” simgesine dokunun.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu