Mobil

Telefonla Nabız Nasıl Ölçülür?

Telefonla Nabız Nasıl Ölçülür ?  Telefonla Kalp ritmi Nasıl Ölçülür ? İşte kalp ritmi ölçme özelliği olmasa da kalp ritminizi ölçebileceğiniz en iyi uygulamalar.

Akıllı telefon ve giyilebilir cihazların hızlı yükselişi ile sağlığımız emin ellerde. Bu cihazların içerisinde bulunan sensörler ile anlık olarak kaç adım attığımızı, kaç kalori verdiğimizi, kalp atış hızımızı görebiliyoruz. Üstelik bu ölçümleri yaptırmak için ek bir ücret de ödemiyoruz. Telefonla Nabız Nasıl Ölçülür?

Galaxy S5 gibi cihazlarda kalp ritmi ölçme özelliği bulunuyor. Peki, diğer Android cihazlar?  Samsung Galaxy S5 sonrası kalp ritmi ölçme özelliğini yavaş yavaş yeni Android telefonlar ve akıllı saatlerde görmeye başlıyoruz.

Telefonla Nabız Nasıl Ölçülür?

Peki kalp ritmi ölçme özelliğine sahip olmayan telefonlarda kalp ritmi ölçemez miyiz? Kalp ritmi ölçme özelliği olsun ya da olmasın, Android cihazınız ile kalp ritmi ölçmeniz mümkün.

Bu yazımızda Android cihazınız ile kalp ritminizi ölçebileceğiniz, en iyi Android kalp ritmi ölçme uygulamalarını sizler için sıraladık.

Kargiyograf

Android cihazlardaki en iyi kalp ritmi ölçme uygulamalarından biri olan Kardiyograf ile telefonunuzun kamerası ya da kalp ritmi ölçme sensörüyle kalp ritminizi ölçebilirsiniz.

Kargiyograf ile kalp atış hızınızı ölçebilir, aldığınız sonuçları takip edebilir, birden fazla kullanıcı profili oluşturabilirsiniz.

14-09/29/android-kalp-ritmi-olcme-kardiyograf.png

Ayrıca Kardiyograf uygulamasını Android Wear cihazınız ile entegre ederek Android Wear cihazınızdaki özellikleri de kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Kardiyograf uygulamasını ücretsiz olarak indirmek için buraya tıklayın.

Runtastic Heart Rate

En iyi koşu uygulamalarından biri olan Runtastic tarafından geliştirilen Runtastic Heart Rate‘de başarılı şekilde kalp ritmi ölçebiliyor.

Runtastic Heart Rate ile kalp ritminizi ölçmek için tek yapmanı gereken işaret parmağınızı telefonunuzun kamerasının üzerina hafifçe bastirmak.

14-09/29/android-kalp-ritmi-olcme-runtastic-heart-rate.png

Runtastic Heart Rate ile kalp ritimlerinizi izleyebilir, durumunuza göre özel ölçümler gerçekleştirebilir, sonuçlarınızı analiz edebilir ya da sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Runtastic Heart Rate uygulamasını ücretsiz olarak indirmek için buraya tıklayın.

Instant Heart Rate

Instant Heart Rate uygulamasıda Kardiyograf ve Runtastic Heart Rate uygulamaları gibi çalışıyor ve kullanıcı deneyimlerine bakıldığında ne kadar başarılı bir uygulama olduğu görülüyor.

14-09/29/android-kalp-ritmi-olcme-instant-heart-rate.jpg

Instant Heart Rate uygulamasıyla kalp ritminizi ölçebilir ve aldığınız sonuçların grafiklerini görebilirsiniz. Ayrıca kolay kullanıma sahip arayüz ile ölçümleri hızla gerçekleştirebilirsiniz.

Instant Heart Rate uygulamasını ücretsiz olarak indirmek için buraya tıklayın.

Düşük Kalorili Muhteşem 7 Ara Öğün

 

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu