Mobil

LG Telefonda DNS Ayarı Nasıl Değiştirilir ?

Yasaklanmış, engellene sitelere giriş yada internette neydana gelen yavaşlamalar sonucunda LG Telefonda DNS Ayarı ‘nı değiştirebilirsiniz.

Tüm dünyada bazı internet siteleri, özelikle sosyal medya sitelerine, kanun ihlali, güvenlik gibi sebeplerden ötürü yasaklar getirilebiliyor. Android işletim sistemine sahip cihazlarda yasaklı sitelere erişebilmek için DNS değiştirmek şarttır.  Peki kolay yoldan LG Telefonda DNS Ayarı Nasıl Değiştirilir ?

LG Telefonda DNS Ayarı Nasıl Değiştirilir ?

Telefonunuzdaki DNS ayarlarını değiştirebilmek için öncelikle herhangi bir ağa bağlı olmanız gerekiyor.

Ağa bağlandıktan sonra ilk olarak telefonumuzdan Ayarlar kısmına girip Wi-Fi seçeneğine basarak bağlı olduğunuz ağı buluyoruz. Ardından bağlı olduğumuz ağa bir süre basılı tutuyoruz ve karşımıza çıkan seçeneklerden “şebekeyi düzenle” seçeneğine giriyoruz.

LG Telefonda DNS Ayarı Nasıl Değiştirilir ?

Karşımıza çıkan seçeneklerden “Gelişmiş seçenekleri göster” butonunu işaretliyoruz. Burada karşımıza çıkan menüden “IP Ayarları” kısmından “Statik” kısmını işaretliyoruz. Daha sonra alt tarafta bulunan DNS1 ve DNS2 alanlarına sırasıyla “8.8.8.8“ ve “8.8.4.4” yazarak kaydet butonuna basıyoruz.  Elbette DNS1 ve DNS2 alanlarına istediğiniz DNS adreslerini de yazabilirsiniz. Güncel Hızlı DNS Numaraları  yazımızda güncellenmiş ve hızlı DNS adreslerini edinebilirsiniz.

LG Telefonda DNS Ayarı Nasıl Değiştirilir ?

Bu işlemlerle birlikte DNS adresiniz değişmiş olup internet hızınızda farklılıklar görebilirsiniz. Ayrıca erişimi engellenmiş olan sitelere de erişim sağlayabilirsiniz.

.:: Android DNS Değiştirme Nasıl Yapılır ?

.:: iPhone DNS Değiştirme Nasıl Yapılır ?

.:: Windows DNS Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu