WhatsApp Web Nasıl Kullanılır ?

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır ?

Bu yazımızda Whatsapp’a bilgisayarlardan erişim için piyasaya sürülen WhatsApp Web Nasıl Kullanılır resimli olarak anlatacağız.

Artık popüler mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a hem telefonunuz hem de web üzerinden erişilebilirsiniz.

Son yapılan güncellemeler ile birlikte görüntülü arama özelliğine kavuşan Whatsapp  mobil cihazların dışında bilgisayarlar üzerinden de yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Whatsapp’ın son dönemde oldukça popüler Whatsapp Web özelliğini belki de siz yeni duyuyor olabilirsiniz. Bu yüzden bilenler için hatırlatmak bilmeyenler için ise öğretmek için WhatsApp Web Nasıl Kullanılır anlatıyoruz.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Eğer WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullanmıyorsanız, uygulamayı güncellemeniz gerekiyor. Güncelleme için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free
WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.

Apple cihazlarda WhatsApp uygulamasından Ayarlar menüsünü açın, bu menüden WhatsApp Web/Masaüstü seçeneğine tıklayın.

Android cihazlarda ise Whatsapp uygulamasında sağ üst kısımda bulunan menü simgesine yani üç noktaya dokunun ve bu bölüm üzerinden “Whatsapp Web” sekmesine tıklayın.

Buraya tıklayarak WhatsApp Web’in ana sayfasını açın. Ekrandaki kare kodunu taratın. Okutma işleminden sonra telefonunuz ve bilgisayarınız eşleşecek ve Whatsapp Web’i kullanmaya başlayabileceksiniz.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır ?

Yukarıdaki tüm işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızdan Whatsapp kullanmaya başlayabilirsiniz.


WhatsApp Web’i girdiği bilgisayarlarda açık unutanlar için telefondan WhatsApp Web Açık Oturumları Nasıl Kapatılır bilmeyenler burayı, Whatsapp Web Üzerinden Müzik Dosyası Gönderme merak edenler burayı tıklayarak öğrenebilirler.

Yorum Yap
Kaynak: