Oyun

Clash of Clans Çalınan Hesabı Geri Alma

Clash of Clans hesabımı nasıl kurtarabilirim diye soranlar için Clash of Clans çalınan hesabı geri alma nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

Clash of Clans milyonlarca oyuncusu ile en çok oynanan oyunlarından birisi olup oyunda gelişmek, seviye atlamak oldukça zor olduğu için oyun hesapları oldukça değer hale geliyor.  Dolayısıyla Clash of Clans çalınan birçok kişi harcadığı emek ya da para gereği hesabını geri almak istiyor. İşte bu durumda ise devreye bu rehberimiz giriyor.

Clash of Clans Çalınan Hesabı Geri Alma için 1.Yol

Oyun hesabınızı çalan kişi aslında Google hesabınızı çalmıştır. Bu sebepten Google hesabınızı tekrar geri almanız gerekmekte.

1. accounts.google.com/signin/recovery adresini tarayıcınıza yazın ve Enter’a basın. Hesap bilgilerinizi girmeden adres çubuğunda kilit işaretinin görünmesine ve adresin doğru olmasına dikkat edin.

2. Kurtarma seçenekleriniz, hesap ayarlarınıza, telefon numaranızı eklemiş olmanıza vs. göre değişiklik gösteriyor. Ekrandaki talimatları takip edin. Hesabın size ait olduğunu doğrulamanız için size bazı sorular sorulacak. Hepsine doğru cevapları veremiyorsanız bile, mümkün olduğunca doğru cevap vermeye çalışın.

Google’ın size sorabileceği sorular arasında şunlar var:

  • Önceki parolanız
  • 2 adımlı doğrulama kodu
  • Telefon numaranız
  • Hesap kurtarma için seçtiğiniz ikincil eposta adresi
  • Güvenlik sorusunun cevabı
  • Gmail veya hesabınızı açtığınız tarih

3. Parolanızı sıfırlayın. Bu hesapta ve başka hesaplarda daha önce kullanmadığınız güçlü bir parola seçin. Güçlü bir parola, büyük ve küçük harflerden, rakamlardan oluşmalı, tahmin edilebilir kelimeler ve sayılar içermemelidir. Bunun için Google’dan yardım alabilirsiniz.

Clash of Clans Çalınan Hesabı Geri Alma için 2.Yol

İlk yöntem işe yaramadığında deneyebileceğiniz yöntemdir. E-postanızı kurtarmasanız dahi oyun hesabınızı bu yöntemle geri alabilirsiniz.

1. Akıllı telefon yada tabletinizden yeni hesapla oyunu açın.

2. Aşağıda sağda bulunan “çark” işaretine tıklayın aşağıdaki ekran görüntüsü gelecektir.

3. Burada “Yardım ve Destek” yazan altı kırmızı çizilen butona tıklayın. Açılan sayfa oyunun yardım sayfasıdır. Burada “Kayıp Köy” yazısına tıklayın.

4. Çalınan hesaplar için direk bir yardım konusu yoktur. O yüzden en yakın yardım konusu olan “Google Play hesabımı ve şifremi hatırlamıyorum!” yazısına tıklayın.

5. Açılan sayfada 1. yöntem önerilmektedir. Fakat siz denediğiniz için bu yöntemi yukarıda bulunan “Mesaj” işaretine tıklayın.

6. Açılan ekranda oyun yöneticilerine mesaj gönderebileceğiniz ekran açılacaktır. Bu ekranda gerekli bilgileri verdiğinizde hesabınızı geri almamanız için hiçbir neden yoktur. Önemli olan “doğru ve çok bilgi” vererek hesabın size ait olduğunu ispatlamanızdır.

Bu şekilde Clash of Clans Çalınan Hesabı Geri Almaya çalışabilirsiniz.

Son Güncelleme: 28 Aralık 2018

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu